کد خبر: 77909 A

اهداف بزرگی با ماهان دارم؛

نباید فراموش کرد مسابقات بسکتبال در غرب آسیا بسیار سخت‌تر از شرق آسیاست و تمام تیم‌ها با قدرت بالایی در این رقابت‌ها شرکت می‌کنند.

سرمربی تیم بسکتبال فولاد ماهان گفت: خوشبختانه با توجه به فرصت کمی که برای این مسابقات داشتیم با ساماندهی خوبی که از سوی باشگاه صورت گرفت، توانستیم عنوان قهرمانی غرب آسیا را به دست بیاوریم.

صادق صادق‌زده در گفت‌وگو با ایلنا با بیان اینکه طی 20 روز برای رقابت‌های غرب آسیا آماده شده، اظهار کرد: ‌در رقابت‌های غرب آسیا ما زمان کوتاهی برای آماده‌سازی داشتیم اما تیم لبنانی ابتدا در پلی‌آف اول بازی کرده بود، بعد از آن هم به پلی‌آف دوم آمد، تیم عراقی هم بلافاصله بعد از مسابقات داخلی خود را به مسابقات غرب آسیا رسانده بود با این حال تیم فولاد ماهان توانست عنوان شایسته‌ای را کسب کند.

وی ادامه داد: نباید فراموش کرد مسابقات بسکتبال در غرب آسیا بسیار سخت‌تر از شرق آسیاست و تمام تیم‌ها با قدرت بالایی در این رقابت‌ها شرکت می‌کنند.

صادق‌زاده همچنین تاکید کرد: قهرمانی در مسابقات قهرمانی باشگاه‌های آسیا کار سختی است اما کار سخت برای آدم‌هایی است که ریسک می‌کنند و توانایی‌اش را دارند. در مجموعه باشگاه فولاد ماهان هم آدم‌های بزرگی هستند که در تمامی امور توانایی بالایی دارند. ما هم در زمینه فنی هر چه در توان داشتیم به نمایش گذاشتیم تا در نهایت تیم بتواند نتایج لازم را کسب کند.

وی افزود: در بازی نخست تا حدودی ترس در بین بازیکنان وجود داشت اما بعد از صحبت با آنها توانستیم کاری انجام دهیم که خودباوری به بازیکنان بازگردد و کاری کنند، کارستان. البته من به عنوان مربی به این قهرمانی دل‌خوش نمی‌کنم چراکه اهداف بزرگ‌تری در سر دارم و می‌خواهم همراه تیم فولاد ماهان به قهرمانی در جام باشگاه‌های آسیا برسم.

صادق‌زاده خاطرنشان کرد: بسکتبال ایران اکنون در آسیا یک قدرت حساب می‌شود و مشاهده می‌کنید تیم ملی مقابل بزرگان آسیا پیروز می‌شود. در رده باشگاهی نیز باید قدرت خود را به حریفان نشان دهیم چراکه ظرفیت لازم را داریم.

صادق‌زاده درباره سطح بسکتبال کشورمان خاطرنشان کرد: در بسکتبال دنیا شاخص‌های برای سنجش عملکرد کشورها وجود دارد که بر اساس این شاخص‌ها، بسکتبال کشور با وجود اینکه هر از گاهی دچار فراز و فرود بوده روند رو به رشدی را داشته و اگر نتوانست به المپیک صعود کند، یک اتفاق بود. اکنون ملی‌پوشان بسکتبال مصمم هستند سهمیه لیگ جهانی را بگیرند و اطمینان دارم این اتفاق می‌افتد.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر