کد خبر: 80655 A

در هر 3 اسلحه بهتر از سال قبل بودیم؛

در اسلحه سابر مجتبی عابدینی با بازی بسیار خوبی که انجام داد در انفرادی توانست مدال برنز را کسب کند.

مسابقات شمشیربازی قهرمانی آسیا در شانگهای چین برگزار شد که طی آن مجتبی عابدینی در رقابت‌های انفرادی اسلحه سابر به مدال برنز دست یافت و تیم اسلحه سابر هم نایب قهرمان شد.

دبیر فدراسیون شمشیربازی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا گفت: در مسابقات قهرمانی آسیا در چین شرکت کرده بودیم که این مسابقات چند سالی است در رده‌بندی جهانی قرار دارد و امتیازات آن مستقیما در رنکینگ جهانی محاسبه خواهد شد و ما هر ساله در این مسابقات شرکت می‌کنیم و امسال با آمادگی بیشتر راهی چین شدیم و در هر 3 اسلحه بهتر از سال قبل بودیم. در اسلحه سابر هم که مجتبی عابدینی با بازی بسیار خوبی که انجام داد در انفرادی توانست مدال برنز را کسب کند.

پیمان فخری افزود: در قسمت تیمی به دلیل اینکه نتوانسته بودیم در طول سال در مسابقات و اردوهای زیادی شرکت کنیم رده‌بندی شمشیربازان افت کرده بود و رنکینگ تیم هم به 7 تنزل پیدا کرده بود. بعد از شکست تایوان و چین‌تایپه با تیم چین که رنکینگ 2 آسیا را داشت مسابقه دادیم و 40 سال بود آنها را شکست نداده بودیم و توانستیم بعد از شکست چین تیم قزاقستان را که بازیکن روس قدرتمندی داشت شکست داده و در فینال با کره قهرمان المپیک لندن روبرو شدیم که به مدال نقره بسنده کردیم.

فخری در مورد اسلحه‌های دیگر گفت: در فلوره هم سال قبل هفتم شده بودیم که امسال به مقام پنجم دست پیدا کردیم. در اپه هم سال قبل ششم بودیم که امسال پنجم شدیم.

دبیر فدراسیون در مورد رضایت از بازیکنان ملی‌پوش گفت: از بازیکنان بسیار راضی بودیم. آنها دور از حد انتظار بودند اما شاید در مسابقات آتی تغییراتی کوچک در تیم ملی داشته باشیم. ملی‌پوشان دو هفته استراحت می‌کنند و بعد از آن در اردوی تیم ملی برای حضور در مسابقات جهانی بوداپست آماده می‌شوند و با توجه به شرایط اقتصادی اگر وضع مالی خوب بود ترکیب 11 نفره را اعزام خواهیم کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر