کد خبر: 80846 A

در مجمع انتخابی؛

مجید توكلی سرپرست سابق این هیات با 14 رای از 16 رای ماخوذه به مدت 4 سال سكان هدایت هیات قایقرانی خراسان رضوی را بر عهده گرفت.

سرپرست هیات قایقرانی خراسان رضوی تنها کاندیدای ریاست این هیات، با رای اعضای مجمع به مدت 4 سال به عنوان رییس هیات قایقرانی استان انتخاب شد.

به گزارش ایلنا، مجمع انتخاباتی رییس هیات قایقرانی استان با حضور سرپرست فدراسیون قایقرانی، مدیركل ورزش و جوانان خراسان رضوی و نمایندگان داوران، مربیان، باشگاه‌ها و شهرستان‌ها ظهر امروز برگزار شد و در آن مجید توكلی سرپرست سابق این هیات با 14 رای از 16 رای ماخوذه به مدت 4 سال سكان هدایت هیات قایقرانی خراسان رضوی را بر عهده گرفت.

سرپرست فدراسیون قایقرانی در این مجمع ضمن تبریك اعیاد شعبانیه و ابراز خرسندی از همزمانی مجمع انتخاب رییس هیات استان با این ایام، افزود: در 24 ساعت گذشته اخبار خوبی از رفع تعلیق فدراسیون قایقرانی ایران شنیده‌ایم كه به میمنت این مجمع می افزاید.

خسرو ابراهیمی با بیان اینكه ورزشكاران رشته های مختلف قایقرانی كشور در دهه گذشته با بهره‌گیری از مربیان برتر خارجی پرچمدار آسیا بودند، اظهار داشت: چندین مسابقه بین المللی در رده‌های مختلف در كشورهای كانادا، ازبكستان، چین، لیتوانی و... پیش رو داریم كه ورزشكاران كشور باید با حضور قدرتمندانه در آن از جایگاه گذشته خود دفاع كنند.

وی با اشاره به درخشش بانوان خراسان رضوی در لیگ برتر كانوپولو، اظهار داشت: این استان از استعدادها و ظرفیت بالایی در رشته‌های مختلف قایقرانی برخوردار است كه با شناسایی امكانات موجود می‌تواند به جایگاه خوبی در كشور دست یابد.

ابراهیمی با اشاره به حضور پررنگ بانوان خراسان رضوی در تیم ملی كانوپولوی ایران بر تلاش بیشتر جامعه قایقرانی استان برای رشد و پیشرفت در سطح كشور تاكید كرد.

سرپرست فدراسیون قایقرانی موقعیت و شرایط آب و هوایی اماکن آبی خراسان رضوی را خوب توصیف كرد و افزود: سد زیبای چالیدره موقعیت مناسبی برای انجام تمرینات تیم های استان و حتی برگزاری اردوهای تیم ملی دارد.

وی به برگزاری مسابقات لیگ های كشوری رشته‌های آب‌های خروشان، آب‌های آرام و كانوپولو اشاره كرد و گفت: هیات قایقرانی خراسان رضوی باید سعی و تلاش خود را برای حضور تیم‌های استان در تمامی لیگ های كشور انجام دهد.

ابراهیمی با اشاره به انجام هماهنگی با فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین افزود: برنامه‌ریزی‌هایی برای استعدادیابی رشته‌های مختلف قایقرانی در میان جانبازان و معلولین و خانواده‌های آنها در حال انجام است.

سرپرست فدراسیون قایقرانی به فرمایشات مقام معظم رهبری درخصوص توجه بیشتر به ورزش‌های همگانی اشاره و عنوان كرد: هیات استان باید با شناسایی مكان‌های مناسب برای انجام رشته‌های مختلف ورزشی قایقرانی و استعدادیابی در میان عموم مردم به مقوله همگانی كردن این ورزش توجه داشته باشد ضمن اینکه فدراسیون نیز از نظر سخت افزاری و نرم افزاری كمك خواهد كرد.

مدیركل ورزش و جوانان خراسان رضوی نیز در این مجمع با تاكید بر اهمیت گسترش جنبه‌های تفریحی ورزش قایقرانی، عنوان كرد: از هیات قایقرانی استان انتظار می رود با همکاری فدراسیون نسبت به شناخته شدن این ورزش در بین عموم مردم تلاش کند.

سید علی اکبر هاشمی جواهری تصریح کرد: وظیفه خودمان می‌دانیم از هیات‌های ورزشی استان به ویژه هیات قایقرانی پشتیبانی لازم را داشته باشیم. برخی اعتقاد دارند افرادی باید هدایت هیات‌های ورزشی را بر عهده بگیرند كه توانایی تامین حامی مالی را دارا هستند اما معتقدم ورزش آنقدر ظرفیت دارد كه بتواند به عنوان یك صنعت مطرح شود و وابسته به بنگاه های اقتصادی نباشد.

وی با اشاره به مكان هایی همچون سد طرق، فریمان و چالیدره در خراسان رضوی، عنوان كرد: این امکانات ظرفیت خوبی را برای فعالیت ورزشكاران رشته های قایقرانی استان ایجاد كرده است.

مدیركل ورزش و جوانان خراسان رضوی به افتخارات ورزشكاران استان با وجود محدودیت‌های مالی اشاره و ابراز امیدواری كرد: با تلاش مدیریت جدید هیات، همكاری همه دستاندركاران و حمایت‌های فدراسیون در آینده شاهد رشد بیش از پیش این رشته ورزشی باشیم.

همچنین مجید توكلی رییس جدید هیات قایقرانی خراسان رضوی كه پیش از این حدود 3 ماه به عنوان سرپرست این هیات مشغول به فعالیت بود نیز گفت: با بهره گیری از نیروهای كارآمد این رشته ورزشی در استان و استفاده از توانایی های موجود، برای پیشرفت رشته های متنوع قایقرانی تلاش خواهیم كرد.

وی با اشاره به اهمیت جذب منابع مالی مختلف و تلاش های انجام شده در 3 ماه اخیر، افزود: با توجه به پویایی و شادابی رشته قایقرانی، با استفاده از فضاهای آبی پارك ها، دانشگاه ها، آموزش و پرورش و... برای همگانی کردن این ورزش تلاش خواهیم كرد.

توكلی به وجود تعداد محدودی داور و مربی رشته های قایقرانی در استان اشاره كرد و افزود: در راستای توسعه نیروی انسانی و ارتقای كیفی و كمی داوران و مربیان با همكاری فدراسیون برنامه ریزی خواهیم داشت.

وی بر افزایش امكانات ورزشی قایقرانی در استان تاكید كرد و افزود: قصد داریم با بهره گیری از افراد متخصص بومی و با ایجاد كارگاه، ملزوماتی مانند پارو و قایق را در استان تولید کنیم.

رییس جدید هیات قایقرانی خراسان رضوی به اهمیت توسعه ورزش قهرمانی اشاره كرد و افزود: برنامه‌ریزی‌های ویژه‌ای برای استعدادیابی و جذب و هدایت آنها، شركت در لیگ‌های كشوری و برگزاری مسابقات مختلف در سطح استان انجام خواهیم داد.

توکلی مشاركت بانوان استان در جهت رشد این رشته ورزشی را حائز اهمیت دانست و افزود: با اختصاص دادن ساعات تمرین ویژه بانوان و عدالت محوری در جهت توسعه ورزش بانوان نیز تلاش خواهیم كرد.

وی ابراز امیدواری كرد با كمك و همیاری جامعه قایقرانی خراسان‌رضوی و بهره‌گیری از تمام توانایی‌ها شاهد حضور ورزشكاران استان در المپیك 2016 برزیل باشیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر