کد خبر: 8454 A

با 10 امضا هم عباسی استیضاح می‌شود؛

ما با موافقت حتی 10 نماینده هم وزیر ورزش را در شانزده مهر استیضاح خواهیم کرد و امیدواریم که محمد عباسی نتواند رای اعتماد مجلس شورای اسلامی را برای دومین بار بگیرد.

عضو كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاكید كرد كه احتمال منتفی شدن استیضاح وزیر ورزش صفر است.

حسن کامران در گفتگو با خبرنگارایلنا در رابطه با احتمال منتفی شدن استیضاح وزیر ورزش و جوانان گفت: بحثی که در خصوص منتفی شدن این استیضاح مطرح شد کاملا شایعه بود و قرار نیست که این اتفاق حداقل در مورد استیضاح محمد عباسی اتفاق بیفتد.

وی افزود: در همین ارتباط بحثی به نقل از نماینده مردم اسدآباد مطرح شد که وی نیز اظهارات منتصب به خود را در خصوص منتفی شدن استیضاح تکذیب کرد. انطور که بنده مطلع شدهام تا به اکنون 7 نفر از استیضاح کنندگان امضاهای خود را پس گرفته اند که البته با هر یک از آنها تماس گرفته ام این موضوع را تکذیب کردند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه هر نماینده ای امضا خود را در خصوص استیضاح پس بگیرد نام او را فاش خواهیم کرد گفت: متاسفانه اغلب نمایندگان عضو فراکسیون ورزش از خبطه شمال کشور هستند و نمی خواهند وزیر ورزش که به نوعی همشهری آنها است استیضاح بشود. مطمئن باشید هر نماینده موافق استیضاحی که تا روز برگزاری استیضاح امضا خود را پس بگیرد نام او را افشا خواهیم کرد تا مردم حوزه انتخابیه اش بدانند چه نماینده ای را راهی مجلس کرده اند.

وی با اشاره به اینکه طبق اصل 44 قانون اساسی دخالت در امور بخش خصوصی خلاف قانون است و تبعات آن اتفاقی خواهد بود که در خصوص محمد عباسی می افتد گفت: متاسفانه وزیر ورزش در زمان حضورش دراین وزارت خانه دست به دخالت مستقیم در فدراسیون هایی زده که نهادهای غیر دولتی هستند و دخالت در امور آنها تخلف است به خصوص اینکه وی برخی از روسایی فدراسیون هایی را برکنار کرده که رزمنده و جانباز هستند.

این عضو کمیسیون کمیته امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پاسخ به این سوال که چرا نام نماینده هایی که به لندن سفر کردند را افشا نکردید گفت: پیش از بازی های المپیک بنده اعلام کردم هر نماینده ای به لندن سفر کند نام او را افشا خواهیم کرد اما متاسفانه دراین خصوص کوتاهی کردیم و مطمئن باشید که در آینده نزدیک نام نماینده های سفر کرده به انگلیس را افشا خواهیم کرد.

وی با تاکید براینکه احتمال منتفی شدن استیضاح محمد عباسی صفر است افزود: ما با موافقت حتی 10 نماینده هم وزیر ورزش را در شانزده مهر استیضاح خواهیم کرد و امیدواریم که محمد عباسی نتواند رای اعتماد مجلس شورای اسلامی را برای دومین بار بگیرد.

استیضاح وزیران وزارت ورزش نعمتی ioc کامران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر