کد خبر: 85162 A

نوسانات تیم ملی باید از بین برود؛

تماشاچی یک اهرم استاما نوع توقعات تماشاچیان هم باید حرفه ای باشدو از هرتیمی در هر رشته ای به اندازه توانش توقع داشته باشند.

تیم ملی والیبال کشورمان شب گذشته در ادامه رقابت‌های لیگ جهانی در اولین دیدار خود مقابل ایتالیا توانست این تیم را 3 بر یک شکست دهد تا در دیدار دوم فردا مقابل این تیم زخم خورده قرار گیرد.

دبیر فدراسیون والیبال در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا گفت: خدا را شاکرم. البته بار مسئولیت ما و تیم ملی بیشتر شده است. زحمت و تلاش چندین ماهه بازیکنان و کادر فنی به نتیجه رسید. البته بازی کم نقصی را از ملی‌پوشان دیدیم تا اینکه توانستند نتیجه را به نفع خود تغییر دهند. البته این یک بازی است و ممکن است در بازی‌های بعدی اتفاقات دیگری بیافتد. هنوز کار داریم.

محمود افشاردوست افزود: روز اولی که لیگ جهانی قرار بود آغاز شود به بازیکنان گفتم یک نمایش خوب از والیبال مدرن که سال‌ها در آن مسیر قرار گرفته بودیم به نمایش بگذارید. راهی که اکنون در پیش گرفته‌ایم درست است. من تمام بازیکنان را می‌شناسم چون سال‌ها سرمربی تیم ملی بودم. پتانسیل بالایی در آنها وجود دارد و مربی کارکشته‌ای هم در کنار تیم ملی حضور دارد. البته بازیکنان نتوانستند بازی انجام دهند که ارضاء کننده باشد. باید همه بازی‌ها را به این سبک بازی کنیم. نوسانات باید از بین برود.

افشاردوست درباره تماشاچیان گفت: تماشاچیان مکمل ورزش هستند. وجود آنها حمایت‌کننده است. از همه هموطنان که در ایتالیا بودند تشکر می‌کنم و امیدوارم در برگشت هم در ورزشگاه حضور داشته باشند. تماشاچی یک اهرم استاما نوع توقعات تماشاچیان هم باید حرفه ای باشدو از هرتیمی در هر رشته‌ای به اندازه توانش توقع داشته باشند. تماشاچی می‌تواند توقع داشته باشد که مانند بازی اول تیم ملی روان‌تر بازی کند. در کوبا هم ما شاید این تعداد تماشاچی را نداشته باشیم اما بازیکنان به اندازه 6 بازی با تجربه‌تر شده‌اند و درست است که حضور تماشاچی اثر مثبت دارد ولی باز هم بازیکنان تجربه بازی بدون تماشاچی را خواهند داشت.

وی در مورد بازی دوم با تیم ملی ایتالیا گفت: ایتالیا طبیعتا شناخت بهتری نسبت به ما پیدا کرده و ما هم همینطور ولی آنها زخم‌خورده هستند و برای انتقام می‌آیند. بازیکنان ما باید از این موضوع استفاده می‌کنند و آرام به پیروزی برسند. در بازی اول سرمربی ایتالیا در حال نا آرام ساختن جو بازی بود که امکان دارد در این دیدار هم اتفاق بیافتد.

دبیر فدراسیون والیبال درباره تیم ملی نوجوانان گفت: نوجوانان متاسفانه به روسیه باختند. البته نگاه ما به این تیم نگاه پشتوانه‌سازی است و بازی درون گروهی آنها را بیشتر به دید استعدادیابی می بینیم. نگاه ویژه ای به نوجوانان داریم و نتایج خوب از آنها می خواهیم و دنبال استعدادیابی برای تیم ملی بزرگسالان هستیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر