کد خبر: 85405 A

کوبا روسیه را در هم کوبید؛

کوبا و آلمان مقابل روسیه و صربستان به پیروزی رسیدند/پرتغال نیز ژاپن را سه بر یک شکست داد/آمریکا با همین نتیجه‌ مغلوب بلغارستان شد/کره جنوبی مقابل هلند بازی را واگذار کرد

رقابت‌های لیگ جهانی والیبال با نتایج شگفت انگیز در گوشه و کنار جهان پیگیری شد. رقابت‌های لیگ جهانی والیبال با نتایج شگفت انگیز در گوشه و کنار جهان پیگیری شد.

به گزارش ایلنا، پیروزی تیم‌های کوبا و آلمان مقابل روسیه و صربستان وضعیت گروه دوم رقابت‌های لیگ جهانی والیبال را پیچیده کرد. آلمان موفق شد در خانه صربستان، این تیم را سه بر یک شکست دهد و به این ترتیب تمام معادلات تیم‌های مدعی گروه B مسابقات را بر هم بریزد.

از سوی دیگر کوبا، روسیه را سه بر یک شکست داد و سرانجام به نخستین پیروزی خود بعد از پنج هفته‌ رسید. جالب این که تیم ملی والیبال ایران باید برابر تیم‌های کوبا و آلمان در هفته‌های آتی به میدان برود. کوبا در حالی روسیه را شکست داد که در دیدارهای قبلی خود حتی یک امتیاز هم نگرفته بود. پرتغال نیز ژاپن را سه بر یک شکست داد و در تماشایی ترین بازی هفته‌ آمریکا با همین نتیجه‌ مغلوب بلغارستان شد.

ملی‌پوشان ایران که جمعه 3 بر یک ایتالیا را شکست دادند، امشب در دومین دیدار از ساعت 21:30 مقابل حریف مدعی خود قرار می‌گیرند. تیم ایران ساعت 19:30 (به وقت تهران) از فرودگاه مارکونی شهر بولونیا پرواز می کنند و پس از پروازی 75 دقیقه‌ای وارد استان ساردینیا در فرودگاه فرتیلیا در 30 کیلومتری مکان بازی در شهر ساساری در هتل گراتزیا اقامت می کنند.

در قابت‌های روز گذشته لیگ جهانی والیبال در گروه A، برزیل در دومین دیدار خود مقابل فرانسه قرار گرفت و با نتیجه 3 بر یک مغلوب نماینده اروپا شد. در این دیدار برزیل توانست تنها در ست دوم به برتری دست پیدا کند. اما فرانسه در ست‌های اول، سوم و چهارم به ترتیب با نتایج 29 – 27، 25 – 22 و 25 – 19 به برتری رسید تا انتقام شکست بازی اول را گرفته باشد.

در گروه C رقابت‌ها نیز، کره جنوبی مقابل هلند قرار گرفت و با نتیجه 3 بر یک، بازی را واگذار کرد. هلند ست‌های اول، سوم و چهارم را با نتایج 25 – 23، 25 – 20 و 20 – 16 به سود خود به پایان برد و کره جنوبی تنها در ست دوم 25 – 22 به برتری رسید.

به این ترتیب عملکرد ضعیف نمایندگان آسیا(غیر از ایران) در لیگ جهانی همچنان ادامه دارد. کره جنوبی و ژاپن در حالی که در رده‌بندی FIVB جایگاه به‌مراتب بالاتری نسبت به سایر تیم‌های همگروه خود دارند، در دو رده انتهایی گروه خود قرار گرفته‌اند. از گروه C تنها یک تیم جواز حضور در مرحله نهایی رقابت‌ها را کسب خواهد کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر