کد خبر: 8625 A

علی لاریجانی:

همت ورزشكاران كه باعث افتخارآفرینی بی‌نظیری در المپیك شد، علاوه بر تقویت روحیه ملی و افزایش منزلت ایران از چند جهت تاثیرگذار بوده است.

مراسم تجلیل از مدال آوران کشورمان در رقابت‌های المپیک 2012 لندن عصر دیروز در محل مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

به گزارش ایلنا، رئیس مجلس شورای اسلامی در این مراسم با تجلیل از عملکرد ورزشکاران ایران در مسابقات المپیک 2012 گفت: اقدام ورزشکاران ایرانی موجب تقویت و ارتقای روحیه ملی شد. لحظاتی که شما قهرمانان مشغول مبارزه سخت بودید حرکات شما در روح ایرانیان می دمید و آنها همه شما را دعا می کردند.

رئیس قوه مقننه گفت: همت ورزشكاران كه همراه با دعای مردم باعث افتخارآفرینی بی‌نظیری در المپیك شد، علاوه بر تقویت روحیه ملی و افزایش منزلت ایران از چند جهت تاثیرگذار بوده است.

علی لاریجانی افزود: مسابقات قهرمانان ایران در مسابقات المپیک به حدی حساس بود که همه مردم حرکات قهرمانان را لحظه به لحظه رصد می کردند به همین دلیل دعاها و پشتیبانی ملت موجب شد شما قهرمانان دل ملت را شاد کنید.

رئیس قوه مقننه با تاکید بر اینکه قهرمانی ورزشکاران ایران در المپیک از چند جهت اهمیت دارد گفت: در برهه فعلی با همت و پشتکار شما قهرمانان روحیه ملی کشورمان ارتقا پیدا کرد و همت شما باعث تقویت روحیه ملی شد.

لاریجانی با بیان اینکه قهرمانی ورزشکاران ایران در کارهای دیگر هم موثر است گفت: تاثیرگذاری قهرمانی ورزشکاران تنها در میدان ورزش نیست بلکه کار بزرگ و تاریخی شما موجب تقویت روحیه ملی شد.

وی با بیان اینکه اقدام ورزشکاران ایران نشان داد اگر جوانان ایران اسلامی همت کنند می توانند الگوهای برتر را در سطح جهان خلق کنند تصریح کرد: قطعا قهرمانی های شما باعث تلاش بیشتر جوانان در حوزه ورزش خواهد شد.
رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین تاسیس وزارت ورزش را امری خوب و خیر عنوان کرد و اظهار داشت: وزارت ورزش می تواند گامهای خوبی را در حمایت از ورزشکاران بردارد.
نماینده قم در خانه ملت گفت: مجلس شورای با حساسیت امور ورزش را دنبال می‌كند و اگر ایراد برخی همكاران وارد می‌كنند، به دلیل این است كه می‌خواهند زیانی به ورزش وارد نشود.

وی همچنین تاکید کرد: مجلس به موضوع ورزش حساسیت زیادی دارد و ورزش قهرمانی مورد حمایت ماست. تلاش کرده ایم در بودجه برای ورزش تمهیدات بیشتری فراهم کنیم تا نیازهای ورزشکاران رفع شود چرا که یک ورزشکار برای قهرمانی باید آسایش روحی و معیشتی داشته باشند.

رئیس مجلس همچنین به بازدید از اردوی تیم ملی کشتی قبل از مسابقات المپیک اشاره کرد و افزود: در آن ملاقات به عباسی وزیر ورزش گفتم اگر دولت می‌تواند مشکلات ورزشکاران نظیر سربازی و... را حل کند به سرعت اقدام کند در غیر این صورت اگر نیاز است لایحه‌ای را به مجلس تقدیم کند تا نمایندگان به سرعت مشکلات بخش ورزش را برطرف کند.

لاریجانی خاطر نشان کرد: مجلس و فراكسیون ورزش مسائل ورزش را با حساسیت و به طور فعال دنبال می‌كند و زحمات زیادی نیز در این عرصه انجام داده، ضمن آنكه از مسوولان و روسای فدراسیون‌ها كه در این افتخارآفرینی تاریخی موثر هستند، سپاسگزارم.

در بخش پایانی این مراسم از ورزشکاران، مربیان و مسئولان فدراسیونهای مدال آور در رقابت‌های المپیک 2012 لندن از جمله 6کشتی‌گیر فرنگی و آزادکار کشورمان، اعضای کادر فنی و حجت‌اله خطیب سرپرست فدراسیون کشتی با اهدای هدایایی از جمله تابلو فرش تقدیر شد.

 

ورزش ایران وزارت ورزش مجلس شورای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر