کد خبر: 88565 A

یونیورسیاد جهانی دانشجویان- کازان؛

با مدال طلای تقیان کاروان ورزشی کشورمان در یونیورسیاد جهانی روسیه با یک مدال طلا و یک نقره به رده بیست و چهارم صعود کرد.

رسول تقیان با شکستن رکوردهای دسته 77 کیلوگرم رقابتهای وزنه برداری یونیورسیاد جهانی روسیه، با رکورد مجموع 355 کیلوگرم خوشرنگ ترین مدال این وزن را به گردن آویخت تا کاروان ایران در کازان روسیه طعم شیرین نخستین مدال طلا را بچشد.

به گزارش ایلنا، تقیان در حرکات یکضرب ابتدا وزنه 153 کیلویی را با موفقیت بالای سر برد و در همین حرکت اول رکورد یکضرب دانشجویان جهان را ارتقا داد.

وی برای دومین حرکت وزنه 157 کیلویی را انتخاب کرد که در مهار آن ناموفق بود اما برای سومین بار به راحتی این وزنه را بالای سر نگه داشت تا برای دومین بار در این بازیها رکورد شکنی کند اما در ادامه دیمیتری خومیاکوف از روسیه اجازه نداد رکوردهای نماینده کشورمان پابرجا بماند. وزنه بردار کشور میزبان پس از مهار وزنه 155 در اولین انتخاب خود، وزنه های 160 و 163 کیلوگرم را هم در انتخاب های دوم و سوم بالای سر برد تا با 6 کیلوگرم برتری نسبت به تقیان در صدر قرار بگیرد.

اما اوج درخشش تقیان در حرکت دوضرب بود، جایی که در همان اولین حرکت با مهار وزنه 194  کیلوگرمی، 8 کیلوگرم رکورد دوضرب و 14 کیلوگرم رکورد مجموع وزنه 77 کیلوگرم رقابتهای دانشجویان جهان را شکست. چند دقیقه بعد با ناکامی خامیاکوف روس در مهار وزنه 195 کیلویی مدال طلای تقیان نیز مسجل شد. نماینده کشور میزبان که در حضور تماشاگران خودی وزنه می زد در دوضرب وزنه های 182 و 188 کیلوگرم را بالای سر برد اما به رکورد مجموع 351 رسید و با ناکامی در مهار وزنه 195 کیلویی به کار خود پایان داد.

با این حال نماینده کشورمان به رکورد مجموع 351 بسنده نکرد و در دومین حرکت خود وزنه 198 کیلویی را بالای سر برد و رکورد مجموع خود را به 355 رساند. تقیان  با این وزنه 12 کیلوگرم در دوضرب و 18 کیلوگرم در مجموع رکورد دانشجویان جهان را ارتقا داد با اقتدار عنوان قهرمانی را به دست آورد.

با مدال طلای تقیان کاروان ورزشی کشورمان در یونیورسیاد جهانی روسیه با یک مدال طلا و یک نقره به رده بیست و چهارم صعود کرد.نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر