کد خبر: 88592 A

می‌خواهیم قهرمان جهان شویم؛

متاسفانه فدراسیون به قولهایی که داده بود به دلیل مشکلات مالی نتوانست عمل کند. من هم به پولادگر گفتم که به آنها هیچ قولی در مورد پرداخت جوایز نده.

سرمربی تیم ملی تكواندو معتقد است این رشته چون سیاسی نیست مسئولین هم سراغی از آن نمی‌گیرند.

مرتضی کریمی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا پیش از اعزام به این رقابت‌ها گفت: خوشبختانه اردوهای خوبی را برگزار کردیم و تمام سختیها را تحمل کردیم و هدف ما و بازیکنان فقط تمرین کردن بود. تمام برنامه هایی را که برای بازیکنان در نظر داشتیم و به خوبی انجام دادیم. بچه ها در آمادگی کامل به سر می برند. 26 ساعت تا مکزیک برای رسیدن به محل مسابقات در سفر خواهیم بود و این می تواند برای بازیکنان خسته کننده باشد. ما اگر یک روز زودتر حرکت می کردیم مشکلات خستگی را حس نمی کردیم. در این مدت 20 روز آخر فیلم‌های مسابقات حریفان خود را دیده ایم و آنها را به خوبی می شناسیم.

سرمربی تیم ملی تکواندو در پاسخ به این سوال که چرا بازیکنان با شما رابطه ای خوب دارند و از تمرینات و سخت گیریهای شما راضی هستند گفت: به هر حال من سالها مربی تیم ملی بودم و آنها در مسابقات باشگاهای یا حریف من بودند و یا در کنارم بودند. بحث جوانگرایی و شایسته سالاری را در انتخاب بازیکنان همیشه مد نظر داشته ام. هر کسی که شایسته باشد و در انتخابی برنده شده بود را به اردو فرستادم. تمرنات سنگینی برای آنها در نظر گرفته بودم و آنها هم به من اعتماد داشتند و هم اعتقاد تا اینکه به اعتماد به نفس کامل برسند.

وی در مورد اینکه برخی از بازیکنان به دلیل عدم دریافت جوایز خود ناراضی هستند گفت: متاسفانه فدراسیون به قولهایی که داده بود به دلیل مشکلات مالی نتوانست عمل کند. من هم به پولادگر گفتم که به آنها هیچ قولی در مورد پرداخت جوایز نده و بگذار فقط به تمرین کردنشان بپردازند. بعد از اینکه از مکزیک برگشتیم هر چقدر خواستی پول پرداخت کن.فدراسیون مشکلات مالی زیادی دارد و اما تمام این قضیه ها را کنار گذاشتیم و تصمیم گرفتیم که با تمام قوا به مکزیک برویم.

کریمی در مورد اینکه چه مدالی در مسابقات مکزیک کسب خواهید کرد ادامه داد: به قول معروف اگر دو ماه قبل از من می پرسیدید که در مکزیک چه مدالی کسب می کنید می گفتم حداقل 2 مدال و این تیم با توجه به اینکه همه جوان بودند نهایتا جزو 6 تیم قرار خواهد گرفت. اما به خاطر تمام این تلاشهایی که تکواندوکاران کرده اند به تمام 8 بازیکن خود امیدوارم.

سرمربی تیم ملی در مورد اینکه چرا مسئولین وزارت ورزش به تمرینات شما سر نزده اند گفت: بعضی از رشته ها سیاسی است و با آنها سیاسی برخورد می شود و ما به این موضوعات توجه نمی کنیم و فقط برای عنوان قهرمانی جهان می رویم. بازیکنان من شناختی روی این موضوعات نداشتند و حتی خودشان هم نپرسیدند که چرا کسی نیامده است و حتی توقعی هم نداشتند. البته هیئت رئیسه فدراسیون هم بعد از 6 ماه به ما سرزدند.

تکواندو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر