کد خبر: 88671 A

همگام با لیگ جهانی والیبال؛

ملی‌پوشان ایران با نتایج 25 بر 19، 25 بر 18 و 25 بر 20 موفق شدند شکست سختی را به تیم ویتال هلن بلژیکی تحمیل کنند

تیم ملی والیبال کشورمان موفق شد 3 بر صفر در نخستین بازی بر آلمان‌ها پیروز شود تا عنوان پدیده لیگ جهانی را از آن خود کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در نخستین دیدار از هفته پایانی لیگ جهانی والیبال در گروه B، تیم ملی والیبال ایران که امشب پیراهن‌های یکدست سفید رنگ بر تن کرده بود از ساعت 21 در سالن 12 هزار نفری آزادی مقابل قرمزپوشان آلمان صف آرایی کرد و موفق شد شکست سختی را به این تیم تحمیل کند تا با کسب 3 امتیاز بازی نخست جمع امتیازات خود را به عدد 15 برساند.

ترکیب آلمان: فورم، کالیبردا، کولین، اسکاپس، کامپا و استوارد

ترکیب ایران: موسوی، معروف، مباشری، داودی، غفور و ظریف

ملی‌پوشان ایران موفق شدند در این دیدار با نتایج 25 بر 19، 25 بر 18 و 25 بر 20 شکست سختی را به تیم ویتال هلن بلژیکی تحمیل کنند تا رویاهای ژرمن‌ها را برای صعود به دور نهایی لیگ جهانی بر باد بدهند.

ملی‌پوشان ایران که در بازی‌های اخیر بسیار قدرتمندانه ظاهر شده، بعد از پیروزی بر غول‌های والیبال دنیا مانند ایتالیا، صربستان و کوبا در تهران نیز دست به کار بزرگی زدند و در شبی که کمترین اشتباهات را مرتکب شدند موفق شدند 3 بر صفر از سد پدیده لیگ جهانی بگذرند تا شاگردان خولیو ولاسکو نشان دهند موفقیت‌های اخیر آنها موقتی نبوده و حالا والیبال ایران یک سرو گردن بالاتر از بسیاری از تیم‌ها مطرح والیبال جهان شده است.

در حال حاضر در جدول رده‌بندی گروه B، ایتالیا و روسیه با کسب 19 امتیاز در رده اول و دوم گروه قرار گرفته‌اند و به دور نهایی لیگ جهانی صعود کردند و صربستان با 16 امتیاز تیم سوم جدول است و ملی‌پوشان ایران نیز با کسب 3 امتیاز مقابل آلمان 15 امتیازی شدند و در رتبه چهارم جدول قرار گرفتند. آلمان‌ها نیز با 14 امتیاز در مکان پنجم قرار دارند و کوبا نیز با 4 امتیاز در انتهای جدول رده بندی این گروه جای گرفته است.

ملی‌پوشان ایران اگر فردا شب بتوانند 3 امتیاز دیگر از ژرمن‌ها بگیرند می‌توانند حتی جای خود را با صرب‌ها در مکان سوم عوض کنند و شگفتی بزرگی را در نخستین سال حضور خود در رقابت‌های لیگ جهانی رقم بزنند.

چهره‌های سرشناس در جایگاه ویژه

محمدرضا رحیمی، معاون اول رییس جمهور، محمد عباسی حسن قشقاوی، حمید فرخ‌نژاد، سالار عقیلی، جواد نکونام، محمد ترکاشوند،، پورکاظمی، محمود خوردبین در جایگاه ویژه نظاره‌گر بازی ملی پوشان ایران بودند.

غفور امتیازآورترین بازیکن شد

امیر غفور شب خوبی را مقابل آلمان‌ها پشت سر گذاشت و موفق شد با کسب 15 امتیاز، امتیازآورترین بازیکن شود. مارکوس بوهم، یوخن شاپس و کریستین فروم از آلمان نیز  11 امتیاز برای تیم خود کسب کردند ولی نتوانستند از شکست تیم خود جلوگیری کنند.

این دو تیم فردا شب نیز در دومین دیدار به مصاف هم خواهند رفت.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر