کد خبر: 88672 A

یونیورسیاد دانشجویان جهان – کازان؛

بهادر مولای به مدال وزنه برداری فوق سنگین بیست و هفتمین یونیورساد دانشجویان جهان دست یافت.

بهادر مولای به مدال وزنه برداری فوق سنگین بیست و هفتمین یونیورساد دانشجویان جهان دست یافت.

به گزارش ایلنا، در پایان رقابت‌های وزنه برداری بیست و هفتمین یونیورسیاد دانشجویان جهان در کازان روسیه بهادر مولای وزنه بردار فوق سنگین کشومان با رکورد ۴۵۰ به مدال نقره دست یافت. وی در حرکات یکضرب با مهار وزنه های ۱۸۷، ۱۹۳ و ۱۹۶ کیلویی سوم شد. در حرکات دو ضرب وزنه های ۲۳۵، ۲۵۴ کیلویی را مهار کرد اما در مهار وزنه ۲۶۳ کیلوی ناکام ماند و در مجموع با حد نصاب ۴۵۰ کیلوگرم صاحب مدال نقره شد. دراین دسته وزنه برداران روس اول و سوم شدند.

حذف براری با 3 خطا!

نماینده دسته 105 کیلوگرم تیم وزنه برداری دانشجویان ایران با ثبت 3 خطار از گردونه رقابت‌های یونیورسیاد جهانی کنار رفت. محمدرضا براری که در حرکت یک ضرب با مهار وزنه 170 کیلوگرمی در مکان پنجم قرار گرفته بود، در حرکت دوضرب سه بار متوالی پشت وزنه های 210 و 211 کیلوگرم متوقف شد تا جایگاهی در رده بمندی مجموع نداشته باشد. در این دسته روسلان نورودینوف قهرمان آسیا، نفره چهارم جهان و نفر چهارم المپیک با ثبت رکورد 412 کیلوگرم (190 کیلوگرک یکضرب و 222 کیلوگرم دوضرب)، علاوه بر ایستادن روی سکوی قهرمانی، رکورد یکضرب و مجموع بازی‌های دانشجویان جهان را به نام خود ارتقا داد.آندری دیمانوف و دیوید بژانیان دو چهره نامدار روسیه هم بعد از نورودینوف ازبکستانی با رکوردهای مجموع 406 و 403 کیلوگرم روی سکوی های دوم و سوم ایستادند.

 

بهرام‌زاده انصراف داد

محسن بهرام‌زاده نماینده دسته 105 کیلوگرم تیم ملی وزنه برداری دانشجویان از حضور در رقابت‌های یونیورسیاد جهانی روسیه انصراف داد. بهرام‌زاده که کمتر از 20 روز پیش در رقابتهای قهرمانی آسیا عنوان نایب قهرمانی را به دست آورده بود، یک روز پس از ورود به دهکده بازیها در کازان، دچار عفونت شد، اما با وجود تلاش پزشکان نتوانست خود را برای رقابت‌های دسته 105 کیلوگرم یونیورسیاد جهانی روسیه آماده کند.  در غیاب بهرام زاه، محمدرضا براری، تنها نماینده ایران در دسته 105 کیلوگرم رقابتهای وزنه برداری یونیورسیاد جهانی روسیه خواهد بود.

امین زارعی پنجم شد

در ادامه رقابت‌های وزنه برداری یونیورسیاد جهانی روسیه، امین زارعی، نماینده دسته 94 کیلوگرم کشورمان با حدنصاب مجموع 367 کیلوگرم در مکان پنجم ایستاد. زارعی در حرکت یکضرب کار خود را با مهار وزنه 161 کیلوگرمی آغاز کرد و بعد از آن وزنه 166 کیلوگرمی را بالای سر برد اما در حرکت سوم مقابل وزنه 171 کیلوگرمی ناکام بود تا در در میان 14 شرکت کننده این وزن در رده چهارم بایستد.  نماینده جوان کشورمان در حرکت دوضرب هم ابتدا وزنه 195 کیلویی را مهار کرد و سپس، با دو بار تلاش وزنه 201 کیلوگرمی را به نام خود به ثبت رساند تا به حدنصاب مجموع 367 کیلوگرم برسد. زارعی با این وزنه ها پس از وزنه بردارانی از روسیه، قزاقستان، آمریکا و لیتوانی در رده پنجم ایستاد.
در این وزن الکساندر ایوانف از روسیه با مهار وزنه های 181 در یکضرب و 214 در دوضرب، با حدنصاب مجموع 395 کیلوگرم هر سه رکورد یونیورسیاد جهانی روسیه را شکست و با اقتدار روی سکوی قهرمانی ایستاد. نفر دوم الکساندر زایچیکوف قراق بود که به رکورد مجموع 375 کیلوگرم رسید. جیمز فاریس آمریکایی و استانولیس لیتوانیایی هم با 5 کیلوگرم برتری نسبت به نماینده کشورمان به ترتیب سوم و چهارم شدند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر