کد خبر: 90196 A

در این 4 روز 10 ساعت بیشتر نخوابیدم؛

تصمیم گرفتیم حرفه‌ای فکر کنیم و حرفه‌ای تمرین کنیم و این سختی‌ها بر ما اثر نگذارد/ باید منصفانه فکر کنیم/

نتایج درخشان تیم ملی والیبال کشورمان در لیگ جهانی موجب شد تا تیم‌های مطرح دنیا به فکر صید والیبالیست‌های کشورمان بیافتند. این بار قرعه به نام فرهاد ظریف افتاده و از سری A ایتالیا به دنبال وی هستند.

فرهاد ظریف در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا گفت: در حال استراحت کردن هستم. باور کنید در این 4 روزی که استراحت می‌کنم هنوز 10 ساعت نخوابیدم. کل زمان خوابیدن من بهم خورده و این به دلیل ساعت‌های طولانی مسافرت بوده است. سرماخوردگی شدید هم دارم که چندین بار به دکتر مراجعه کرده‌ام. 14 روز استراحت برای ملی‌پوشان در نظر گرفته شده و البته ورزشکار حرفه‌ای باید خود را سریع‌تر با شرایط وفق بدهد.

لیبروی تیم ملی در باره لیگ جهانی گفت: بازی‌های خیلی سختی بود. لیگ بسیار سخت‌تری بود. سفرهای طولانی بازی‌ها را سخت‌تر و سنگین‌تر کرده بود. خوراک‌های مختلفی که این چند روز خوردیم هم شرایط را بدتر کرده بود. 5 روزی که در ایتالیا بودم فقط ماکارونی(اسپاگتی) خوردیم که با مرغ درست شده بود اما تصمیم گرفتیم حرفه‌ای فکر کنیم و حرفه‌ای تمرین کنیم و این سختی‌ها بر ما اثر نگذارد.

وی در پاسخ به این سوال که فکر چنین نتایجی را می‌کردید، اظهار داشت: مطمئنا خیر. خیلی فراتر از انتظار بودیم. ولاسکو قول 2 سورپرایز را داده بود اما ما فراتر از آن بودیم. ذهنیت ما کلا عوض شده بود و فقط به برد فکر می‌کردیم. برای دور اول حضور در لیگ جهانی خوب بودیم. کار فدراسیون مربیان و خصوصا بازیکنان سخت شده است. اگر بخواهیم با تیم های آسیایی بازی کنیم و حتی یک ست را به آنها واگذار کنیم کارشناسان ما را خواهند کوبید. باید منصفانه فکر کنیم. خوب تمرین کنیم. خوب زندگی کنیم و خوب هم حرفه‌ای باشیم.

ظریف با اشاره به پیشنهادی که از ایتالیا داشته اضافه کرد: این پیشنهاد روز گذشته از تیم ویبو والنتینای ایتالیا بود که در سری A قرار دارد و البته من خواسته‌های خود را برای آنها ارسال کرده‌ام و منتظر پاسخ آنها هستم. قراردادهای ایتالیایی‌ها پایاپای با ایران است و هیچ فرقی نمی‌کند. سال 80 هم از روسیه پیشنهاد داشتم که اشتباه کرده و به آن کشور نرفتم. الان با تجربه کافی راهی ایتالیا خواهم شد. البته از دو تیم باریج اسانس و کاله هم پیشنهاد دارم.

وی در مورد ولاسکو و اینکه آیا مربی ایرانی هم می‌توانست چنین نتایجی بگیرد یا خیر گفت: نیازی نیست من از ولاسکو تعریف کنم. وی تاثیر کافی در تیم ملی را داشت و با توجه به نتایجی که کسب کرد می‌توان گفت بهترین بود. البته فکر می‌کنم مربیان ایرانی هم اگر خیلی با علم روز دنیا آشنا باشند و با تفکراتی مثل ولاسکو آشنا بشوند و حتی اگر وقت بگذارند و بتوانند از تمرینات وی استفاده کنند در‌آینده‌ای نزدیک آنها را کنار تیم ملی خواهیم دید.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر