کد خبر: 91157 A

تکواندوی قهرمانی جهان- مکزیک؛

تیم ملی تکواندوی مردان ایران با کسب یک مدال طلا و دو نقره عنوان نایب قهرمانی بیست و یکمین دوره از مسابقات قهرمانی جهان در مکزیک را کسب کرد.

تیم ملی تکواندوی مردان ایران با کسب یک مدال طلا و دو نقره عنوان نایب قهرمانی بیست و یکمین دوره از مسابقات قهرمانی جهان در مکزیک را کسب کرد.

به گزارش ایلنا، بیست و یکمین دوره از مسابقات تکواندوی قهرمانی جهان از روز 24 تیرماه به مدت یک هفته درسالن اکس پوزیتور سنتر شهر پوئبلا پیگیری شد که در پایان و در بخش مردان تیم ملی تکواندوی ایران پس از کره جنوبی عنوان نایب قهرمانی را کسب کرد.

در این دوره از رقابت‌ها تیم ملی کره‌جنوبی با کسب 3 مدال طلا، یک نقره و یک برنز در مجموع با 60 امتیاز عنوان قهرمانی را کسب کرد، تیم ملی ایران با کسب یک مدال طلا، دو نقره و مجموع 48 امتیاز عنوان نایب قهرمانی را به خود اختصاص داد. تیم ملی مکزیک هم با کسب یک مدال طلا، 2 نقره و یک برنز و 47 امتیاز عنوان سومی را کسب کرد. بهنام اسبقی در وزن چهارم مدال طلا، سجاد مردانی در وزن هشتم و هادی مستعان در وزن دوم مدال های نقره ایران در این مسابقات را کسب کردند.

وداع عمیدی با 2 پیروزی و یک شکست

در آخرین روز مسابقات امید عمیدی در وزن منهای 80کیلو گرم (وزن ششم) پس از اینکه در یک مبارزه پربرخورد و دیدنی تکواندکار کره جنوبی را حذف کرد و در دومین گام واگن اسکات سید شماره 6 این وزن از نیوزیلند را هم 11 بر 8 مغلوب کرد، در سومین مرحله با حساب 10 بر 4 نتیجه را به تکواندوکار چین واگذار کرد و از دور رقابت‌ها کنار رفت. با شکست عمیدی، پرونده تیم ملی تکواندو کشورمان با طلای بهنام اسبقی و نقره هادی مستعان و سجاد مردانی بسته شد.

اربابی در جمع داوران برتر جهان
شهرام اربابی داور اعزامی ایران به مسابقات تکواندوی قهرمانی جهان، در جمع پنج داور برتر این رقابت‌ها قرار گرفت. شهرام اربابی همراه با 4 داور دیگر در جمع بهترین داوران مسابقات جهانی قرار گرفت. اربابی همراه با حافظ مهدوی دو داور قضاوت‌کننده ایران در این دوره از رقابت‌ها بودند.

 

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر