کد خبر: 91307 A

نایب قهرمانی با یك طلا و دو نقره؛

رقابت‌های تكواندو قهرمانی جهان با كسب مقام نایب قهرمانی توسط ملی‌پوشان كشورمان در بخش مردان به اتمام رسید.

رقابت‌های تكواندو قهرمانی جهان با كسب مقام نایب قهرمانی توسط ملی پوشان كشورمان در بخش مردان به اتمام رسید.

به گزارش ایلنا، بیست و یكمین دوره رقابت‌های تكواندو قهرمانی جهان در بخش مردان و چهاردهمین دوره مسابقات در بخش بانوان از بیست چهارم تیرماه به مدت 8 روز با حضور 872 تكواندو كار از 134 كشور به میزبانی كشور مكزیك و در شهر پوئبلا برگزار شد که در پایان این مسابقات،‌ تیم ملی مردان كشورمان با كسب یك مدال طلا در وزن (68- كیلوگرم) و دو مدال نقره در اوزان (59- و 87+ كیلوگرم) و 48 امتیاز با كسب مقام نایب قهرمانی بر سكوی دوم جهان ایستاد. در این رده‌بندی تیم‌های كره و مكزیك به ترتیب با 60 و 47 امتیاز رده‌های اول و سوم را به خود اختصاص دادند.

نتایج تیم ملی كشورمان در این دوره از مسابقات بدین شرح اعلام شد:

در بخش آقایان:

-در وزن اول (54- كیلوگرم) سید احسان نقیب زاده پس از برتری دربرابر حریفی از پرو در بازی نخست،‌در دیدار دوم خود در مقابل تكواندكار كشور میزبان شكشت خورد. در بازی‌های این وزن هوگوپوشان كره،‌ چین تایپه‌،‌ تایلند و مصر به ترتیب مقام‌های اول تا سوم مشترك را از آن خود كردند.

-در وزن دوم (59- كیلوگرم) هادی مستعان با پیروزی در برابر حریفانی از كشورهای آذربایجان با نتیجه (یك بر صفر)،‌هندوراس (11 بر 3)،‌ چین (7بر 6)،‌ كاستاریكا (12 بر9)،‌ برزیل در راند چهارم (دیدار طلایی)،‌در بازی پایانی مقابل تكواندوكار كره ای با نتیجه (9 بر 8) شكست خورد و مقام نایب قهرمانی جهان را به خود اختصاص داد. در پیكارها این وزن تكواندوكاران كره، مكزیك و برزیل مقام‌های اول و سوم مشترك را از آن خود كردند.

- محمد خمسه در وزن سوم (63-كیلوگرم) با كسب دو پیروزی در برابر رقیبانی از كشورهای برزیل با نتیجه 6 بر 2 و هلند با نتیجه 10 بر 2،‌ در بازی سوم خود مقابل تكواندوكار كره‌ای با نتیجه (14 بر 3) شكست خورد. در رقابت‌های این وزن تكواندوكاران كره،‌ مكزیك،‌ فرانسه و چین‌تایپه به ترتیب مقام‌های اول تا سوم مشترك را به خود اختصاص دادند.

-در وزن چهارم (68-كیلوگرم) بهنام اسبقی پس از پیروزی در برابر حریفانی از كشورهای گابن بانتیجه (5بر یك)،‌كوبا (15بر 5)،‌ آذربایجان (5 بر صفر)،‌ مكزیك (2 بر3)،‌ مولداوی (2 بر یك)،‌ برزیل (8 بر3)،‌ در دیدار نهایی نیز تكواندوكار كره‌ای را با نتیجه 4 بر 5 مغلوب خود كرد و تنها مدال طلای تیم ملی كشورمان را در این دوره از مسابقات به خوداختصاص داد. در دیدارهای این وزن تكواندوكاران كره، سنگال و اسپانیا به ترتیب مقام‌های دوم و سوم مشترك را به خود اختصاص دادند.

-در وزن پنجم (74- كیلوگرم) مسعود حجی زواره تكواندوكار كشورمان پس از برتری در برابر تكواندوكاران كاستاریكا،‌ ازبكستان و‌ كوبا،‌ در مقابل نماینده روسیه شكست خورد. در دیدارهای این وزن تكواندوكاران مكزیك، روسیه،‌ كره و تونس به ترتیب سكوهای اول تا سوم مشترك را به خود اختصاص دادند.

-در وزن ششم (80- كیلوگرم) امید عمیدی پس از برتری در برابرتكواندوكاران كره با نتیجه 24 بر 14 و نیوزیلند با نتیجه 11 بر 8،‌ در سومین دیدار خود را برابر نماینده چین با نتیجه 10 بر 4 شكست خورد. در این وزن نمایندگان (آلمان،‌مكزیك،‌روسیه و اسپانیا) به ترتیب مقام‌های اول تا سوم مشترك را از آن خود كردند.

-در وزن هفتم (87- كیلوگرم) مهدی خدابخشی با پیروزی در برابر هوگوپوشانی از كشورهای كره با نتیجه(18 بر 8)،‌ آمریكا (9 بر 6)،‌ آفریقای جنوبی (6 بر 2)،‌ در دیدار در مقابل تونس بانتیجه چهار با 3 مغلوب شد. در این مبارزات این وزن تكواندوكاران (كوبا، چین تاپیه، آذربایجان و تونس) به ترتیب مقام های اول تا سوم مشترك را به خود اختصاص دادند.

-در وزن هشتم (87+ كیلوگرم) سجاد مردانی در دو دیدار نخست خود مقابل ازبكستان و كانادا در راند طلایی به پیروزی دست یافت،‌ در بازی سوم تكواندوكار ایتالیا را با نتیجه 14 بر 2 از پیش رو برداشت،‌ در بازی چهارم مقابل كوبا در راند طلایی به برتری رسید و در آخرین دیدار خود در مقابل تكواندوكاری از گابن با نتیجه 10 بر 2 و مصدومیت از ناحیه دست،‌ مغلوب شد و مقام نایب قهرمانی را به خود اختصاص داد. در دیدارهای این وزن نمایندگان گابن، كوبا و ‌اسلوانی به ترتیب رده های اول و سوم مشترك را از آن خود كردند.

در بخش بانوان؛

-در وزن اول (46-كیلوگرم) فریده رشیدی نماینده كشورمان با برتری در برابر حریفانی از كشورهای بلغارستان 11 بر یك و یونان با نتیجه 4 بر 3،‌ در سومین دیدار خود در برابر حریفی از تونس با نتیجه 9 بر 5 مغلوب شد. در این وزن نمایندگان كره،‌روسیه،‌چین و تونس به مقام های اول تا سوم مشترك دست یافتند.

-در وزن سوم (53 –كیلوگرم) پریسا قربانی در بازی مقابل حریف چینی با 8 اخطار حذف شد. در این وزن كره،‌كرواسی،‌ فرانسه و كوبا به ترتیب مقام‌های اول تا سوم مشترك را به خود اختصاص دادند.

-در وزن چهارم (57- كیلوگرم) سوسن حاجی پور در بازی خود در مقابل حریفی از ازبكستان با نتیجه 9 بر 2 به برتری دست یافت و در بازی دوم خود در برابر قهرمان المپیك 2012 لندن از انگلیس با نتیجه 4 بر 7 مغلوب شد. در دیدارهای این وزن نمایندگان كره،‌ ژاپن،‌ انگلیس و اسپانیا به ترتیب مقام‌های اول و سوم مشترك را به خود اختصاص دادند.

-در وزن ششم (67-كیلوگرم) شكرانه ایزدی در بازی نخست خود در برابر حریفی از قزاق با نتیجه 16 بر 3 به پیروزی دست یافت و در دومین دیدار خود مقابل تكواندوكار اسپانیا در راند طلایی شكست خورد. در دیدارهای این وزن تكواندوكاران فرانسه،‌ چین تاپیه،‌ آذربایجان و اسلوانی به ترتیب اول تا سوم مشترك شدند.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر