کد خبر: 93108 A

توسط كادر فنی صورت گرفت؛

كادر فنی تیم ملی نوجوانان در اردو استعدادیابی فدراسیون 130 بازیكن معرفی شده توسط هیئت‌های بسكتبال كلیه استان‌های ایران را در رده نوجوانان مورد ارزیابی قرار داد.

كادر فنی تیم ملی نوجوانان در اردو استعدادیابی فدراسیون 130 بازیكن معرفی شده توسط هیئت‌های بسكتبال كلیه استان‌های ایران را در رده نوجوانان مورد ارزیابی قرار دادند كه در نهایت 24 بازیكن توانستند در این آزمون اولیه جواز حضور در اردوهای تیم ملی نوجوانان را كسب نمایند.

به گزارش ایلنا، چندی پیش به درخواست كادر فنی تیم ملی نوجوانان ایران كه رقابت‌های قهرمانی نوجوانان آسیا را پیش رو دارندفراخوانی جهت شناسایی بازیكنان مستعد و توانمند بسكتبال اعلام شد كه در این فراخوان از هیئت‌های بسكتبال استان‌ها خواسته شده بود بازیكنان آینده دار و توانمند این استان كه متولد 1375.10.11 لغایت 1377.10.11 و از قامت بالای 180 سانتیمتر برخوردار هستند را جهت حضور در اردوی یك روزه استعدادیابی فدراسیون معرفی نمایند طبق این فراخوان از 130 بازیكن در این اردو كه با حضور محمدرضا مشحون مدیر سازمان تیم‌های ملی و سایر اعضاء فدراسیون و كادر فنی تیم ملی نوجوانان در سالن بسكتبال آزادی برگزار گردید ثبت نام به عمل آمد.

با توجه به زمان محدود و متقاضیان زیادی كه در این اردو حاضر بودند علی توفیق سرمربی تیم ملی نوجوانان به همراه سیامك ویسی،شهریار كریمی وداود پوركاوه سایر اعضاء كادر فنی برای اولین بار در ایران 130 بازیكن اعزامی به این اردو را با استفاده از آزمون های تخصصی بسكتبال و ثبت مشخصات آنتروپو متریك آنها در دو گروه بازیكنان پیرامونی- محوری تقسیم بندی نمودند و طی یكسری آزمون های مهارتی با توجه به پست تخصصی هر بازیكن كه در زیر به آنها اشاره شده است بازیكنان حاضر در این اردو مورد ارزیابی قرار گرفتند.

*آزمون های مهارتی بازیكنان پیرامونی

1- دریبل مارپیچ

2- دریبل سرعتی با تغییر مارپیچ

3- نفوذ به سمت دالان و كسب امتیاز

4- پاس به بازیكن سنتر

5- پرتاب سه امتیازی

6- پرتاب آزاد

*آزمون های مهارتی بازیكنان محوری

1- پرتاب منطقه ای

2- بازی پشت حلقه

3- دریافت توپ

4- نفوذ به سمت دالان و كسب امتیاز

5- پرتاب آزاد

با توجه به نتایجی كه در این اردو حاصل گردید و طبق جمع بندی امتیازهای كسب شده توسط بازیكنان، از جمع 130 بازیكن كه در این اردو حضور داشتند 24 بازیكن به مرحله دوم اردو راه پیدا كردند كه پس از یك جلسه تمرین 5 بازیكن به تیم ملی نوجوانان 2013 معرفی شدند. شرایط سنی 15 بازیكن از جمع 24 بازیكن انتخاب شده مطابق به شرایط سنی تیم نوجوانان 2015 است.

اسامی بازیكنان منتخب اردوی استعدادیابی:

مهیار نعمتی، امیر محمد بلوری، علی شهپری، شاهین مقدم، آرش ثابتی، امیرحسین فرشادفر، مهدی جلیلی، آروتین هاراپتی، مهدی میقاتی، علیرضاعبدالعلی زاده، امیرحسین آذری، سپهر قنبری، آرمین مرادخانی، مهران رضایی، میرو قازاریان، امیر رضا سعیدی‌زاده، علیرضا امیریان، محمد حسن لشگری، امررضا شهروش، شایان پوركاوه، محمد هاشمی مقدم، فرشاد غلامی، سعید رومی، حسام رضایی

اسامی بازیكنان دعوت شده به تیم ملی نوجوانان2013

علی شهپری، مهدی جلیلی، امیرحسین آذری، محمد هاشمی مقدم، حسام رضایی

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر