کد خبر: 93118 A

مهرماه، آغاز فصل جدید لیگ‌ کاراته؛

نفراتی که در انتخابی تیم ملی شرکت می‌کنند باید پیش‌تر در اوزان خودشان در لیگ محک خورده باشند، به همین دلیل تصمیم گرفتیم تغییراتی را در برخی اوزان داشته باشیم.

سرپرست سازمان لیگ های فدراسیون کاراته با تشریح آخرین شرایط این مسابقات، گفت: مربیان حاضر درلیگ های مختلف با حضور در کلاس آموزشی با آخرین قوانین و مقررات داوری جهان آشنا خواهند شد.

به گزارش ایلنا، حسین دهقان اظهار داشت: کلاس آشنایی قوانین و مقررات داوری برای مربیانی که در لیگ روی صندلی مربیگری خواهند نشست روز 24 مرداد ماه برگزار می‌شود و در همین روز نیز قرعه کشی لیگ‌های جوانه و آینده سازان بانوان و آقایان انجام می گردد.

دهقان گفت: لیگ‌های جوانه و آینده سازان مردان 31 مرداد و بانوان یکم شهریور ماه استارت می‌خورد. استقبال خوبی در لیگ آینده سازان آقایان شده و فرصت ثبت نام هم به پایان رسیده اما در بخش بانوان تیم‌ها تا 12 مرداد ماه فرصت دارند اعلام آمادگی کنند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه برگزاری لیگ های جوانه و آینده سازان هزینه زیادی برای فدراسیون دربردارد انتظار مسئولان از سازمان لیگ، خروجی خوب از این لیگ‌ها برای تیم ملی در رده های سنی مختلف است تا پشتوانه خوبی برای تیم ملی بزرگسالان در آینده داشته باشیم.

دهقان عنوان کرد: نفراتی که در انتخابی تیم ملی شرکت می‌کنند باید پیش تر در اوزان خودشان در لیگ محک خورده باشند و با آمادگی بیشتر و شناخت کافی نسبت به حریفان وارد تاتامی شوند به همین دلیل تصمیم گرفتیم تغییراتی را در برخی اوزان داشته باشیم. امسال لیگ های جوانه و آینده سازان بانوان در 5 وزن و لیگ مردان هم در 7 وزن برگزار می شود که بر اساس اوزان رسمی wkf است.

وی درخصوص زمان آغاز سوپر لیگ و لیگ برتر کاراته،گفت: با توجه به درخواست‌های مکرر از سوی باشگاه‌ها زمان برگزاری این لیگ‌ها به تعویق افتاده و سعی می کنیم مهرماه، فصل جدید این لیگ‌ها را آغاز کنیم. مسابقات پیشکسوتان 25 مرداد ماه در تهران در 4 گروه سنی و در سه وزن کومیته(اوزان 70-،80- و80+ کیلوگرم) و همچنین کاتا برگزار می شود. تاکنون 70 نفر از استان‌های مختلف برای حضور در این پیکارها اعلام آمادگی کرده‌اند. این رقابت‌ها دوره‌های گذشته تنها در یک یا دو وزن انجام می‌شد اما امسال تعداد اوزان و گروه‌های سنی را افزایش داده ایم و به شکلی متفاوت آن را برگزار خواهیم کرد.

سرپرست سازمان لیگ ضمن تشکر از مسئولین تیم‌های شرکت کننده در لیگ های کاراته،گفت: امیدوارم امسال هم با رعایت نظم و انضباط بیشتر شاهد برگزاری لیگ باشکوه و بهتری باشیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر