کد خبر: 93898 A

دست و پایم به خاطر ایران شکست؛

یوسف کرمی که در 2 سال 50 مبارزه کرده با جوانی که تازه به تیم ملی دعوت شده خیلی فرق دارد

تیم ملی تکواندو کشورمان که در مسابقات جهانی مکزیک شرکت کرده بود توانست مقام نایب قهرمانی را کسب کند.

به گزارش ایلنا،‌ در این بین محمدرضا زوار از کارشناسان و مربیان تکواندو عدم حضور یوسف کرمی را پشت پا زدن به افتخارات کشور قلمداد کرد و این اظهارنظر باعث واکنش کاپیتان سابق تیم ملی تکواندو شد.

همچنین نکته قابل توجه درباره یوسف کرمی اینکه در اعلام جدیدترین رنکینگ بین‌المللی تکواندوکاران دنیای کرمی در وزن خود با توجه به اینکه مدت‌هاست مسابقه‌ای نداشته با این وجود همچنان نفر اول است و 4 نفر بعدی هم هیچ ملیتی ندارند.

یوسف کرمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در این مورد گفت: خوشحالم باز هم اسم کشورم را در رنکینگ‌ها بالا می‌بینم. من هم که بعد از یک‌سال هنوز نفر اول رنکینگ خود هستم. برای تکواندوی ایران بسیار مناسب و خوب است که همچین رنکینگ‌هایی داشته باشد.

وی در باره اینکه در وزن هفتم نفر اول هستی و نفرات دوم تا پنجم هیچ ملیتی ندارند، ادامه داد: من هر کسی بود را کشته‌ام و خارجی‌ها هم در تلاش هستند تولید مثل کنند و به من برسند اما نمی‌توانند. بازیکنان تیم ملی کشورمان باید جایگاه خود را در رنکینگ جهانی بالا ببرند چون حضور در المپیک هم منوط به رنکینگ بالا شده و باید هر چقدر می‌توانند قدر امتیازات را بدانند.

ملی‌پوش وزن هفتم تکواندو در پاسخ به این سوال که زوار کارشناس تکواندو گفته یوسف کرمی به افتخاراتش پشت پا زده پاسخ داد: زوار مربی بزرگی است. احترام خاصی برای وی قائل هستم. مطمئنم وی در جریان موضوع من و تیم ملی نبوده که این حرف را زده است. من نگفتم در انتخابی شرکت نمی‌کنم. در 10 سال گذشته تیم ملی اینگونه نبود. من یوسف کرمی که در 2 سال 50 مبارزه کرده‌ام با جوانی که تازه به تیم ملی دعوت شده خیلی فرق دارم.

وی افزود: من به کشورم پشت پا نزدم. اگر پایم شکسته، اگر دستم شکسته به خاطر کشورم بوده است. یوسف کرمی شرایطش با بقیه فرق دارد. بیشترین کسی که مسابقه داده من بودم. عادلانه نبود مسابقه انتخابی بدهم. نیاز به ریکاوری داشتم. کریمی گفت باید هر هفته مسابقه انتخابی بدهی ولی این درست نیست و در هیچ تیم ملی و در هیچ کجای دنیا رسم نیست، به همین دلیل از تیم ملی بیرون آمدم.

کرمی در مورد حضور 147 تیم در لیگ‌های مختلف امسال گفت: خداراشکر چنین اتفاقی افتاده است. ما باید ببینیم در چه رده‌هایی بوده است. تیم‌هایی که سرمایه‌گذاری می‌کنند باید جذب لیگ شوند. این اتفاقات بسیار خوب است ولی متاسفانه در رده‌های پایین است که در این رده‌ها به ورزشکار پولی پرداخت نمی‌شود. عدم پرداخت پول هم موجب می‌شود ورزشکار انگیزه خود را از دست بدهد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر