کد خبر: 94483 A

جام‌ملت‌های آسیا- فیلیپین؛

بعد از پایان دور دوم مسابقات جام ملت‌های آسیا 4 تیم برتر گروه‌های E وF به پلی‌اف راه پیدا خواهند کرد.

تیم ملی ایران بعد از صعود مقتدرانه از دور مقدماتی در اولین بازی خود در دور دوم مسابقات جام ملت‌های آسیا به مصاف تیم هند تیم سوم گروه D رفت.

به گزارش ایلنا، بازی تیم ملی ایران در کوارتر اول روند آهسته داشت و بعد از گذشت 3 دقیقه از زمان بازی رفته رفته اوج گرفت و اختلاف بازی که در ابتدا با 8 امتیاز دنبال می‌شد بیشتر شد به نحوی که در کوارتر دوم بازی با حضور دوباره صمد نیکخواه بهرامی، مهدی کامرانی و حامد حدادی جریان بازی به طور کامل به نفع ایران تغییر پیدا کرد و اختلاف بازی به عدد 20 رسید.

روند صعودی ایران در کوارتر دوم ادامه داشت تا اینکه حامد سهراب نژاد با یک پرتاب 3 امتیازی با نتیجه 21-45 ایران را پیش انداخت و در نهایت نیز نیمه اول بازی با نتیجه 51-22 به سود تیم ملی ایران خاتمه پیدا کرد.

در نیمه اول بازی صمد نیکخواه‌بهرامی با کسب 12، حامد حدادی12، مهدی کامرانی 9و حامد سهراب‌نژاد و آفاق 6 امتیاز،امتیاز آورترین بازیکنان این نیمه بودند.

بازیکنان تیم ملی ایران در کوارتر سوم کنترل بازی را به طور کامل در اختیار خود داشتند، در 2 دقیقه پایانی کوارتر سوم با پرتاب 3 امتیازی آرن داوودی اختلاف بازی به 37 امتیاز رسید. در این کوارتر بازی مهدی کامرانی گارد راس تیم ملی ایران در شیرجه ای که برای تصاحب توپ داشت به دلیل برخورد با بازیکن تیم هند از ناحیه سر دچار مصدومیت شد و تا انتهای بازی از روی نیمکت نظاره‌گر بازی بود. حامد سهراب نژاد با کسب 7 امتیاز و در مجموع 3 کوارتر بازی 13 امتیاز بیشترین امتیاز را برای ایران کسب کرد.

در کوارتر چهارم اصغر کاردوست با کسب امتیاز 100 برای ایران اختلاف بازی را به عدد 40 رساند این کوارتر نیز با پرتاب‌های 3 امتیازی حامد آفاق و سهراب‌نژاد و آرن داوودی در کنار بازی بسیار خوب تک تک بازیکنان ایران که به خوبی در این دیدار به ایفای نقش پرداختند در نهایت با نتیجه 102- 58 و ثبت چهارمین برد قهرمانانه تیم ملی بسکتبال ایران در جام ملت‌های آسیا به پایان رسید.

برنامه دور دوم جام ملت‌ها

سه‌شنبه

اردن............... هنگ کنگ، ساعت 7:00، گروه E

بحرین............... ایران، ساعت 9:15، گروه F

ژاپن...................چین تایپه، ساعت 11:30، گروه E

چین.................. هند، ساعت 14:15، گروه F

فلیپین............... قطر، ساعت 17:00، گروه E

قزاقستان.................. کره، ساعت 19:00، گروه F

چهارشنبه

ژاپن............... اردن، ساعت 7:00، گروه E

ایران............... قزاقستان، ساعت 9:15، گروه F

چین تایپه................... قطر، ساعت 11:30، گروه E

بحرین .................. چین، ساعت 14:15، گروه F

هنگ کنگ............... فلیپین، ساعت 17:00، گروه E

هند................... کره جنوبی، ساعت 19:00، گروه F

بعد از پایان دور دوم مسابقات جام ملت‌های آسیا 4 تیم برتر گروه‌های E وF  به پلی‌اف راه پیدا خواهند کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر