کد خبر: 98483 A

در جام‌جهانی تیم‌ها را اذیت می‌کنیم؛

تیم ملی باید برای مسابقات جهانی تجهیز شود پس نباید فشاری به فدراسیون بیاید. وزارت ورزش به جای اینکه به فکر تغییر باشد باید نیازهای بسکتبال را فراهم کند.

تیم ملی بسکتبال کشورمان توانست با قهرمانی در مسابقات جام ملت‌های آسیا به جام جهانی راه پیدا کند و قدرت خد را بار دیگر به بسکتبال قاره کهن دیکته کند.

بهزاد افرادی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در مورد پیروزی‌های اخیر بسکتبال ایران در سطح آسیا و صعود به جام‌جهانی گفت: واقعیت اینکه بسکتبال ما حالا بسیار فراتر از آسیا است. این به دلیل این است که زحمات زیادی در این راستا انجام شده است. فاکتور مهم تیم ملی ایران این است که شخصیت قهرمانی دارد.

کاپیتان سابق تیم ملی بسکتبال در ادامه متذکر شد: بسکتبال ما جهانی است. وزارت ورزش باید نگاه و رویکرد خود را نسبت به بسکتبال تغییر بدهد. حمایت لازم را از باشگاه‌ها داشته باشد و بخش خصوصی هم باید دوباره به این ورزش جذب شود. نکته قابل تامل این است که ما سال گذشته 36 بازیکن خارجی در لیگ داشتیم که این نشان از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در لیگ بود اما الان این موضوع کمتر شده و بازیکنان خارجی در لیگ هم کمتر شده‌اند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا سن برخی از بازیکنان تیم ملی بالا رفته و فدراسیون باید به فکر گزینه‌های جایگزین باشد یا خیر گفت: قطعا همینطور است. واقعیت این است که بازیکنان اصلی به سن بازنشستگی نزدیک می‌شوند و فدراسیون چند سالی است که به این موضوع فکر می‌کند تا بازیکن جدید را بتواند آموزش بدهد و پشتوانه‌سازی برای تیم ملی داشته باشد. تورنمنت‌هایی که جوانان در آن حضور پیدا می‌کنند به همین دلیل است که بتوانند با جو مسابقات آشنا شده و جانشین خوبی برای تیم ملی بزرگسالان شوند اما جام ملت‌های آسیا محل کسب تجربه نبود و باید با تمام قوا در این مسابقات حضور پیدا می‌کردیم تا به پیروزی برسیم و سهمیه جام جهانی را کسب کنیم.

وی درباره حضور ارسلان کاظمی در NBA نیز گفت: حضور در چنین لیگ حرفه‌ای تاثیر زیادی بر بسکتبال کشورمان خواهد گذاشت. حامد حدادی یک استثنا است که در آسیا حضور دارد. در دنیا در پست حامد حدادی بازیکن خیلی کم داریم. شخصیت حضور در NBA باعث شده که هر دوره که وی در تیم ملی حاضر می‌شود پختگی و تجربه و درایت حدادی مشهودتر از گذشته شود. حضور ارسلان کاظمی را به فال نیک می‌گیریم و مطمئنا برای تیم ملی کشورمان هم بسیار موثر و مفید خواهد بود.

کاپیتان سابق تیم ملی بسکتبال در پاسخ به اینکه با توجه به حضور سرپرست وزارت ورزش آیا تغییرات در فدراسیون بسکتبال موثر است یا خیر گفت: زمانی در یک مجموعه تغییر دادن لازم است که عملکرد مجموعه خوب نباشد. در 10 سال گذشته عملکرد بسکتبال بسیار خوب بوده است. تیم ملی باید برای مسابقات جهانی تجهیز شود، پس نباید فشاری به فدراسیون بیاید. وزارت ورزش به جای اینکه به فکر تغییر باشد باید نیازهای بسکتبال را فراهم کند.

وی درخصوص حضئر بسکتبال ایران در جام جهانی نیز گفت: سطح جام جهانی با جام ملت‌های آسیا بسیار فرق می‌کند. تیم‌هایی که بهترین‌های قاره‌ها هستند به مسابقات جام جهانی می‌آیند. عملکرد و زیر ساخت آنها با ما خیلی فاصله دارد. شخصیت بزرگ در تیم ملی ما موج می‌زند. کادر فنی بسیار قوی وجود دارد. همه باید کمک کنند تیم ملی در جام جهانی موفق باشد. انرژی مثبت باید برای بسکتبال فرستاده شود. مطمئن هستم اگر این اتفاق بیافتد تیم ملی در جام جهانی تیم‌های قدرتمند را اذیت می‌کند و خوب نتیجه خواهد گرفت. فدراسیون بسکتبال به تنهایی این کار را نمی‌تواند انجام دهد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر