کد خبر: 99000 A

آخرین تحركات در وزارت ورزش؛

محمد عباسی وزیر پیشین ورزش و جوانان در اقدامی بی‌سابقه به طبقه سیزدهم ساختمان شماره 2 این وزارت‌خانه نقل مكان كرد و در آنجا به همراه برخی همكاران پیشین خود مستقر شد.

محمد عباسی وزیر پیشین ورزش و جوانان در اقدامی بی‌سابقه به طبقه سیزدهم ساختمان شماره 2 این وزارت‌خانه نقل مكان كرد و در آنجا به همراه برخی همكاران پیشین خود مستقر شد.

به گزارش ایلنا، شاید باور کردنش سخت باشد با وجود روی کار آمدن سکاندار جدید وزارتخانه، وزیر سابق همچنان پایگاه خودش را در مجموعه کاری‌اش حفظ کرده و در عین ناباوری در ساختمان شماره 2 وزارتخانه مستقر شده! اتفاق عجیب و ابهام برانگیزی که وزیر ورزش و جوانان دولت دهم آن را رقم زده و به نظر نمی‌رسد مسبوق به سابقه باشد و اتفاقا باید سند اولیه آن را به نام او زد.

شاید انتظار نمی‌رفت محمد عباسی بعد از اینکه کلید ساختمان خیابان سئول را تحویل صالحی‌امیری داد و آخرین وداع را با کارکنان ساختمان شماره یک وزارتخانه داشت، مجددا در قلمرو و عرصه فعالیت این وزارتخانه آفتابی شود.

روزنامه «قانون» در این خصوص نوشت: ظرف کمتر از 24 ساعت بعد از تودیع و معارفه غیر رسمی‌ در ساختمان سئول این اتفاق افتاد و وزیر سابق ورزش و البته برخی مشاوران و همراهان همیشگی‌اش که در طول 2 سال گذشته یار غار عباسی بودند، در «خیابان سایه جردن» آفتابی شدند و سر از برج بلندی در آوردند که به اصطلاح ساختمان شماره 2 وزارتخانه لقب گرفته و البته به نوعی تبدیل به حیات خلوت کارکنان مجموعه شده است!

حضور محمد عباسی و برخی همراهانش در ساختمان شماره 2 که به نظر می‌رسد دل کندن از «خوان پروپیمون» ورزش برای‌شان سخت شده، ابتدا این‌طور توجیه شد که کاملا اتفاقی و در راستای ارتباط نزدیک عباسی با معاونان جوانان و فرهنگی وزارتخانه شکل گرفته و تنها در حد یک دیدار و گپ و گفت چند ساعته خواهد بود.

اما گذشت زمان ثابت کرد این حضور رنگ و بوی دیگری دارد و مقطعی و ساعتی نیست و با هدفی فراتر از یک دید و بازدید ساده صورت گرفته! موضوعی که در ابتدا برای کارکنان مجموعه شماره 2 وزارتخانه کاملا عجیب و غیرقابل باور بود و آنها را دچار شک و تردید کرد اما خیلی زود تبدیل به یقین شد!

استقرار عباسی در طبقه 13 ساختمان شماره 2! اتفاقی که وزیر ورزش سابق را بعد از 2 سال به معاونان جوانان و فرهنگی خودش نزدیک و نزدیک‌تر کرد.

اخبار ضد و نقیض و گمانه‌زنی‌ها درخصوص چرایی این حضور در ساختمان شماره 2 به اوج خودش رسیده و هر روز حول و حوش موضوعی جدید، چرخ می‌زند. از علاقه‌مندی به کارهای پژوهشی و علمی‌گرفته تا تعلق خاطر عباسی به بحث جوانان و فرهنگ که در خوش بینانه‌ترین حالت هم نمی‌توان مهر تایید به آن زد.

اما موضوع دیگری که مطرح شده، بحث حضور عباسی در انتخابات کمیته ملی المپیک است. خبرها حکایت از این دارد که سعی شده تا با اتخاذ این تصمیم و از طریق معاونان سابق، ارتباط عباسی با ورزشی‌ها همچنان حفظ شود! تصمیمی‌که به نوعی زمینه‌سازی برای حضور عباسی در انتخابات کمیته ملی المپیک خواهد بود و در راستای اهداف 2 سال گذشته مسئولان ارشد ورزش ایران صورت گرفته است.

اگرچه صحت و سقم و تحقق این گمانه‌زنی‌ها مشخص نیست، اما باید پذیرفت حضور بی‌سرو صدا و مخفیانه عباسی در خیابان سایه و طبقه 13 وزارت ورزش و جوانان، با هدفی خاص و البته پنهانی شکل گرفته و قطعا گذر زمان از دلایل این کمین پرده بر می‌دارد!

 

وزارت ورزش و جوانان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر