کد خبر: 99140 A

والیبال قهرمانی جوانان جهان-آنکارا؛

تیم ملی ژاپن در آخرین دوره حضورش در رقابت های والیبال جوانان جهان که در سال 2011 در برزیل برگزار شد به جایگاه یازدهمی دست پیدا کردند.

تیم ملی والیبال جوانان کشورمان در شرایطی فردا یک شنبه سوم شهریور ماه به مصاف با تیم ژاپن می رود که شاگردان فرهاد نفرزاده نتیجه 2 بازی نخست را به نفع خود به پایان رساندند.

به گزارش ایلنا، تیم والیبال ژاپن در طول 16 دوره مسابقات قهرمانی جوانان جهان تا دوره گذشته 10 دوره حضور در مسابقات جهانی رده سنی جوانان را تجربه کرده است.
ژاپنی ها در طول 16 دوره برگزار شده این رقابتها بهترین نتیجه ای که کسب کرده اند نائب قهرمانی مسابقات در سال 1989 بوده است از آن پس این نماینده قاره آسیا نتوانست این عنوان و یا بهتر از آن را تکرار کنند.
ژاپنی ها در نخستین دوره حضورشان در این پیکارها توانستند در سال 1977 جایگاه ششم جدول رده بندی را به خود اختصاص دهند.
در سال 1981 نیز نمایندگان کشور آفتاب سوزان با سه پله سقوط در جایگاه نهمی جدول رده بندی دومین دوره مسابقات جهانی جوانان قرار گرفتند.
تیم ملی والیبال جوانان ژاپن در سال 1985 و سومین دوره این پیکارها در مکان دهم ایستادند.
چهارمین دوره مسابقات جهانی این رده سنی در سال 1987 باز هم برای این نماینده مدعی در قاره آسیا ثره ای جز رسیدن به جایگاه دهمی را در پی نداشت.
چشم بادامی های جوان ژاپنی در پنجمین دوره مسابقات جهانی یکی از درخشانترین نتایج تاریج والیبال ژاپن در این ردهد سنی را به خود اختصاص داد، به طوری که مدال نقره جهان به گردن ملی پوشان این کشور آویخته شد.
ششمین دوره مسابقات جوانان جهان در سال 1991 مصادف بود با سقوط سه پله ای والیبال ژاپن در این رده سنی و آنها در مصر جایگاه پنجمی را به دست آوردند.
تیم ملی والیبال جوانان ژاپن در سال 1993 و در هفتمین دوره مسابقات والیبال جوانان جهان در هفتمین حضور پیاپی خود در مسابقات باز هم عنوان پنجمی را تکرار کرد.
پس از این سال تیم ملی این کشور در سه دوره بعدی این رقابتها حضور نداشت و در سال 2001 به عنوان نهمی جهان دست پیدا کرد.
نوسان امتیاز آوری و حضور جوانان ژاپنی به گونه ای بود که در سال 2007 و در نهمین دوره حضورشان در پیکارهای جهانی جایگاه یازدهم را کسب کردند.
تیم ملی ژاپن در آخرین دوره حضورش در رقابت های والیبال جوانان جهان که در سال 2011 در برزیل برگزار شد به جایگاه یازدهمی دست پیدا کردند.
حال باید دید ژاپنی ها که در سالهای اخیر روی رده های سنی پایه برنامه ریزی ویژه ای کرده اند در هفدمین دوره مسابقات جهانی جوانان مقابل تیم ملی ایران چگونه بازی خواهند کرد آنها قدرت خود را رقابتهای قهرمانی قاره آسیا که در ارومیه برگزار شد نشان داده اند و مدال طلای این بازیها را کسب کردند به طور قطع این بازی آسیایی دارای زیبایی های خاص والیبال خواهد بود.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر