کد خبر: 9944 A

محمدصادق فرجی:

هدف فدراسیون کاراته از برگزاری لیگ های کاراته، به خصوص جوانان و آینده سازان این است تا با برنامه ریزی مناسب بتوانیم پشتوانه خوبی را برای تیم های ملی ایجاد کنیم.

رییس فدراسیون کاراته در خصوص آغاز مسابقات لیگ برتر و سوپر لیگ کاراته باشگاه های کشور گفت: هدف فدراسیون کاراته از برگزاری لیگ های کاراته، به خصوص جوانان و آینده سازان این است تا با برنامه ریزی مناسب بتوانیم پشتوانه خوبی را برای تیم های ملی ایجاد کنیم.

به گزارش ایلنا، محمدصادق فرجی گفت: باید در آغاز راه لیگ از روسای هیات ها تشکر کنیم که با وجود مشکلات مالی و نبود حامیان مالی در این مسابقه ها شرکت کرده اند تا لیگ بتواند برای کاراته ایران ثمربخش باشد.

وی افزود: علاوه بر بحث آینده نگری، برگزاری مسابقه های لیگ به ورزشکاران و مربیان از نظر مالی کمک کوچکی خواهد کرد. البته حق کاراته کاهای ایران بسیار بیش از این است و امیدوارم شرایطی ایجاد شود تا آنان دیگر از نظر مالی مشکلی نداشته باشند.

فرجی گفت: همچنین برگزاری لیگ سبب می شود ورزشکاران در کوران رقابت قرار گرفته و مربیان و داوران نیز برای حضوری موفق در آن، اطلاعات خود را به روز کرده و با قدرت کار خود را دنبال کنند.

رییس فدراسیون کاراته اظهار داشت: در هفته نخست لیگ، رییس کمیته داوران اتحادیه کاراته آسیا نیز حضور داشت و عملکرد داوران ایران را زیر نظر گرفت و با جمع بندی هایی که انجام شد، وی از نحوه قضاوت ها ابراز رضایت کرده است.

وی با اشاره به اینکه فدراسیون کاراته برای امر آموزش ارزش زیادی قایل است، گفت: در نظر داریم دوره های آموزش مربیگری و داوری متعددی داشته باشیم و معتقدم هزینه کردن در این بخش بازدهی خوبی خواهد داشت.

فرجی در پاسخ به این سوال که چرا فدراسیون کاراته، رقابت های بین المللی برگزار نمی کند، گفت: برگزاری رویدادهای بین المللی باید برای کاراته ما خروجی داشته باشد و نمی خواهیم مسابقه های تشریفاتی را میزبانی کنیم. اگر قهرمانان جهان و کشورهای اروپایی به ایران بیایند حتی حاضریم هزینه بلیت آنان را هم پرداخت کنیم اما برگزاری رقابت با حضور چند کشور همسایه فایده ای ندارد، چرا که سطح کاراته ایران بسیار بالاتر از این کشورهاست.

وی همچنین از طرح یکسان سازی مربیان خبر داد و گفت: دوره های متعدد آموزشی برگزار خواهد شد تا سطح دانش مربیان ارتقاع یابد. در نخستین دوره این کلاس ها، مربیانی را شناسایی کرده که می توانند با کمی آموزش به کاراته ملی ایران کمک کنند.

کاراته
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر