کد خبر: 99693 A

روسیه با مدارس والیبال موفق است؛

کلاس‌های مربیگری سطح 2 والیبال در ایران با حضور مدرس ژاپنی برگزار شد.

 کلاس‌های مربیگری سطح 2 والیبال در ایران با حضور مدرس ژاپنی برگزار شد.

امیر حسین منظمی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا در مورد کلاس های مربیگری گفت: روز گذشته کلاس‌های درجه 2 مربیگری در سطح بین المللی در کشورمان برگزار شد. درجه بندی 3 در والیبال بالاترین رتبه به حساب می آید که ما طی 5 روز این کلاس‌ها را با حضور 23 نفر از بازیکنان قدیمی و پیشکسوتان و کسانی که سطح یک را داشتند شرکت کرده بودند. مدرس این کلاس‌ها آداچی از کشور ژاپن بود که خسرو ابراهیم هم به عنوان کمک مدرس در کلاس‌ها حاضر بود.

وی افزود: 5نفر از بانوان هم در این کلاس‌ها حضور داشتند که از سطح بسیار بالایی برخوردار بود. از حاضرین امتحان علمی و تئوری گرفته شد که تمام شرکت کنندگان با رتبه و سطح بالا توانستند در این کلاس‌ها موفق شوند. آداچی پس از پایان کلاس‌ها برای FIVB نامه ای ارسال کرد و در آن گفت کلاس از سطح بالایی برخوردار بود و این اولین کلاسی بود که در چنین سطحی من برگزار کردم.

منظمی در پایان اضافه کرد:ما هرچقدر بتوانیم علم والیبال دنیا را بهتر بشناسیم و سطح علمی خود را بالاتر ببریم و به علم روز دنیا نزدیک تر شویم می توانیم به سکوهای بالتر دست پیدا کنیم. کسانی که از لحاظ توانایی در والیبال بالا هستند می توانند در اینگونه کلاس‌ها ثبت نام کنند. هر چقدر بتوانیم در والیبال کارشناس داشته باشیم موفق تر خواهیم شد. باید والیبال را از دوران کودکی به فرزندان آموزش دهیم تا آنها بتوانند کمک حال تیمهای ملی باشند. کشوری مانند روسیه که در سطح والیبال موفق است به دلیل این است که از مدارس والیبال بهترین استفاده را می‌کند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر