کد خبر: 22712 A

مسابقات جهانی کاراته-فرانسه؛

تمامی مسابقات رده بندی و فینال کاتا و کومیته انفرادی روز شنبه 4 آذر برگزار می شود.

نخستین روز بیست و یکمین دوره مسابقات کاراته قهرمانی جهان روز چهارشنبه در شرایطی پشت سرگذاشته شد که رافائل آقائف با رسیدن به فینال وزن خود صاحب رکورد تازه‌ای شد، ضمن اینکه فرانسه، میزبان رقابت‌ها با 4 نماینده بیشترین فینالیست را داشت.

به گزارش ایلنا، فرانسوی ها که در جهانی 2010 صربستان با یک طلا 3 نقره و یک برنز به مقام پنجم بسنده کرده بودند، در نخستین روز این دوره از مسابقات به اندازه دوره قبلی فینالیست داشتند تا از همان ابتدا خود را به عنوان بخت اول قهرمانی معرفی کنند.در روز نخست، فرانسه دو نماینده خود در کاتای انفرادی بانوان و آقایان را در فینال دید، ضمن اینکه در بخش کومیته انفرادی نیز میزبان رقابتها از 5 وزن در دو رده بانوان و آقایان دو فینالیست دارد.

ایتالیا، ژاپن، ترکیه و آذربایجان هر کدام دو سهمیه و ونزوئلا با یک نماینده سایر فینالیست های نخستین روز مسابقات قهرمانی جهان 2012 هستند.

براساس این گزارش، در کاتای انفرادی اسکوردو از فرانسه و ریوکو اوسامی از ژاپن به بازی نهایی رسیدند. اسکوردو همان کاتارویی است که در مسابقات کاراته وان اندونزی(تیرماه) مهسا افسانه، ملی پوش کشورمان با 5 پرچم او را شکست داد و باعث حذف او شد.

در کاتای انفرادی مردان همانطور که پیشتر نیز عنوان شد، وو داک از فرانسه و آنتونیو دیاز از ونزوئلا راهی دیدار پایانی شدند. در این بخش فرید حقیقی، نماینده شایسته کشورمان با یک 4 برد و یک شکست برابر دیاز، به دیدار رده بندی راه یافت تا برای کسب نشان برنز روز شنبه به مصاف ریو کی یونا از زاپن برود. در کاتای انفرادی، شکست بحث برانگیز لوکا والدسی، رکورددار مدال کاتای جهان از ایتالیا برابر داک فرانسوی موضوع حایز اهمیت مسابقات کاتا در جام بیست و یکم بود.

اما در مبارزات انفرادی آقایان و در وزن منهای 75 کیلو گرم، رافائل آقائف از آذربایجان برای چهارمین متوالی خود را به فینال رساند تا از این حیث هم رکورد تازه ای را به نام خود ثبت کند. رافائل که در تمامی سه فینال جهانی برنده از تاتامی خارج شده، همانند دو سال پیش لوئیجی بوسا از ایتالیا را پیش رو دارد. در این وزن بهمن عسگری، نماینده جوان کاراته کشورمان با سه برد و یک باخت از رسیدن به مدال بازماند.

در وزن منهای 84 کیلو گرم کنجی گرایلون از فرانسه و ریو آراگی از ژاپن راهی دیدار نهایی شدند.در این وزن علی فداکار نماینده کشورمان بود که با سه پیروزی و یک باخت پرونده اش بسته شد. شکست و حذف بتیویچ، قهرمان سال 2010 جهان از صربستان توسط علی فداکار از نکات ویژه در این وزن بود.

در وزن به اضافه 84 کیلو گرم و پس از شکست نامدارانی چو جاناتن هورنه آلمانی، مانیسکالکو ایتالیایی،اومیسویچ صرب و...این شاهین آتایف آذربایجانی و انس ارکان از ترکیه بودند که خود را به مبارزه پایانی رساندند. ذبیح الله پورشیب، نماینده کاراته کشورمان با چهار برد و یک باخت برابر ارکان از ترکیه، باید برای کسب مدال برنز بجنگد.

در دو وزن سنگین کومیته بانوان و در منهای 68 سومیا از ژاپن و بوروکو از ترکیه به فینال راه پیدا کردند. در وزن به اضافه 68 نیز ایت ابراهیم از فرانسه و ریتکی از ایتالیا فینالیست شدند.

تمامی مسابقات رده بندی و فینال کاتا و کومیته انفرادی روز شنبه 4 آذر برگزار می شود.

در ادامه بیست و یکمین دوره مسابقات قهرمانی جهان، امروز کاراته کاهای اوزان منهای 60 و 67 کیلو گرم و کاتای تیمی به روی تاتامی می روند و فردا نیز مبارزات کومیته تیمی پی گیری خواهد شد. این رقابتها تا روز یکشنبه 5 آذر ماه ادامه خواهد داشت.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر