کد خبر: 42851 A

قبل از مسابقات جهانی مکزیک؛

آمادگی‌ها برای مسابقات جهانی والیبال در دو گروه سنی که امسال در مکزیک آغاز به کار خواهد کرد با فراز و نشیب‌هایی همراه است

آمادگی‌ها برای مسابقات جهانی والیبال در دو گروه سنی که امسال در مکزیک آغاز به کار خواهد کرد با فراز و نشیب‌هایی همراه است از جمله برگزاری جلسه‌ای بین وزیر ورزش مکزیک و نائب رئیس اجرایی FIVB.

به گزارش ایلنا، سایت فدراسیون جهانی والیبال FIVB، گزارشی از میزبانی مکزیک از مسابقات جهانی را ارائه کرده است. در این گزارش آمده است: مسابقات قهرمانی جهان پسران زیر 19 سال از 27 ژوئن تا 7 جولای در شهر مکزیکالی و تی‌جوآنا در حالی پیگیری می‌شود که مسابقات جهانی بانوان زیر 23 سال – از سری مسابقات جدید FIVB– از 2 تا 13 اکتبر برگزار خواهد شد. شهرهای میزبان برای برگزاری مسابقات بانوان هنوز به طور قطعی مشخص نیست.

کاسترو که یکی از اعضای شورای ورزش FIVB است به عنوان نائب رئیس اجرایی FIVB گفت: موضوعات مهمی را بررسی کردیم. در مورد وقایع مهم ورزشی، استراتژی‌های مورد نیاز را برای برگزاری مسابقات قهرمانی پسران زیر 19 سال علاوه بر بانوان زیر 23 سال مورد آنالیز قرار دادیم. FIVB در راستای ایجاد فرصت برای بازیکنان گروه های سنی مختلف برای شرکت در مسابقات بین‌المللی با هدف کاهش شکاف بین گروه سنی و والیبال رده بزرگسالان، مسابقات جهانی زیر 23 سال را برگزار می کند.

تقویم مسابقات FIVB در سال 2013:
تورنمنت‌ها شهر(های) میزبان تاریخ
قهرمانی باشگاه های جهان بعدا اعلام خواهد شد 12 تا 19 می
قهرمانی بانوان زیر 20 سال جهان جمهوری چک 21 تا 30 ژوئن
لیگ جهانی مرحله بین قاره ای مختلف 31 می تا 13 جولای
قهرمانی پسران زیر 19 سال جهان مکزیک 27 ژوئن تا 7 جولای
قهرمانی دختران زیر 18 سال جهان تایلند 19 تا 28 جولای
فینال های لیگ جهانی بعدا اعلام خواهد شد 16 تا 21 جولای
دوره مقدماتی مسابقات جایزه بزرگ جهان (زنان) مختلف 2 تا 18 آگوست
قهرمانی مردان زیر 21 سال جهان ترکیه 22 آگوست تا 1 سپتامبر
فینال های مسابقات جایزه بزرگ جهان (زنان) ژاپن 28 آگوست تا 1 سپتامبر
قهرمانی بانوان زیر 23 سال جهان مکزیک 2 تا 13 اکتبر
قهرمانی مردان زیر 23 سال جهان برزیل 3 تا 14اکتبر
جام قهرمان قاره ها بانوان ژاپن 12 تا 17 نوامبر
جام قهرمان قاره ها مردان ژاپن 19 تا 24 نوامبر

FIVB از مسئولان تایلند خواست مسابقات جهانی دختران زیر 18 سال را با یک هفته تعلیق برگزار کنند تا با مسابقات ورزشی بین‌المللی مصادف نباشد. تاریخ نهائی پس از آنکه درخواست FIVB تایید شود متعاقباً اعلام خواهد شد.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر