کد خبر: 103318 A

سایت فدراسیون منتشر کرد؛

علیرغم همه تنگناها و تغییرات، ورزش کشتی هیچ‌گاه از حرکت باز نایستاد و در همه زمینه‌ها مبارزه کرد تا ثمره این مبارزات را کشتی جهان ببیند

رای به بقای کشتی در المپیک در حقیقت رای به اصالت شعار المپیک است چه اینکه این رشته ورزشی ریشه در تاریخ و سنن برخی از مردم جهان دارد.

به گزارش ایلنا به نقل از سایت فدراسیون کشتی، این اتفاق برای ورزش ما یک اتفاق میمون و مبارک است به این جهت که علاوه بر اینکه کشتی هم برای ورزش ایران در المپیک‌ها مدال‌آور بوده و بار زیادی از کاروان‌های المپیکی ایران بر دوش کشتی بوده از جمله ورزش‌هایی است که ریشه در رگ و خون و آداب و سنن مردم دیار کهن ایران زمین دارد.

اکنون که این بار روانی از روی دوش ورزش ایران برداشته شد و رایزنی‌های فدراسیون کشتی و قهرمانان و نام‌آوران ما در کنار حمایت رسانه‌های گروهی منجر به بقای کشتی در المپیک شد بر همه متولیان ورزش است که نگاهی عمیق‌تر به کشتی داشته باشند.

آنهایی که تلاش‌ها و حضور کشتی ایران در تمامی میادین طی 20 ماه اخیر را بر نمی‌تابیدند و حضور موثر قهرمانان ایران در مقر سازمان ملل متحد را فاقد ارزش می‌دانستند یقینا پی به دیپلماسی قوی ایران برای حفظ کشتی در المپیک برده اند.

جام جهانی تهران و شور و شعفی که در ان مسابقات از سوی تماشاگران ایرانی بوجود آمد همه و همه برگ برنده‌هایی بود تا امروز فیلا سربلند از این عرصه دشوار بیرون آید و حالا رسالت کشتی ایران به عنوان قطبی بزرگ و تاثیرگذار در جهان به مراتب بیش از گذشته شده است.

امروز جا دارد بگوییم علیرغم همه تنگناها و تغییرات، ورزش کشتی هیچ‌گاه از حرکت باز نایستاد و در همه زمینه‌ها مبارزه کرد تا ثمره این مبارزات را کشتی جهان ببیند و شهد شیرین آن بر کام کشتی دوستان و کشتی گیران و مردم ایران گوارا باشد.

در رقابت با دو رشته دیگری که رقیب کشتی در المپیک بودند فیلا و مسئولین آن توانستند با تکیه بر پایگاه‌های بزرگی که کشتی در سراسر جهان از جمله ایران- آمریکا - روسیه و تمامی کشورهای صاحب نام ورزش دارد گوی سبقت را از آنها ببرند و متعاقب آن موجی از شور و شعف جهان کشتی را فرا گرفت.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر