کد خبر: 130 A

بنا را نمی‌توان به زور نگه داشت؛

مربی سابق تیم ملی کشتی آزاد تاکید کرد که فدراسیون کشتی باید رسول خادم را حداقل ۱۰سال در راس کادرفنی تیم ملی کشتی آزاد حفظ کند.

ایلنا: مربی سابق تیم ملی کشتی آزاد تاکید کرد که فدراسیون کشتی باید رسول خادم را حداقل 10 سال در راس کادرفنی تیم ملی کشتی آزاد حفظ کند.

محسن فرح‌وشی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به عملکرد تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی در مسابقات المپیک لندن اظهار کرد: به اعتقاد من تیم کشتی فرنگی با محمد بنا بی‌نظیرترین نتیجه خود را کسب کرد و آزادکاران هم با رسول خادم نتیجه خوبی کسب کردند.

وی با اشاره به برخی انتقادها از نتایجی که تیم ملی کشتی آزاد در المپیک بر جا گذاشت، افزود: فکر می کنم این انتقادها با منطق کارشناسی نباشد چراکه برای بررسی عملکرد آزادکاران نباید نتایج این تیم در مسابقات جهانی را مد نظر قرار داد. هرچند که عملکرد برخی از ملی پوشان کشتی آزاد را می توان به نقد کشید.

مربی تیم ملی کشتی آزاد در المپیک پکن با انتقاد از عملکرد مهدی تقوی در المپیک لندن اظهارکرد: متاسفانه این کشتی‌گیر در شرایطی که امید بسیار زیادی برای کسب مدال المپیک داشت اما بر روی تشک اصلا کشتی نگرفت و تقوی که ما می شناختیم نبود. او سرنوشت خود را به شانس و قرعه داد که برای کشتی‌گیری که به دنبال مدال المپیک است اصلا خوب نیست.

وی ادامه داد: رضا یزدانی هم که در این مسابقات با بدشانسی و مصدومیت مواجه شد، شانس بسیاری برای کسب مدال طلای این مسابقات داشت که تقدیر او به نحو دیگری رقم خورد، البته من اعتقاد دارم اگر کادرفنی تیم ملی در بازی دوم او بعد از مصدومیتش پایش را بانداژ و فیکس می کردند او می توانست در کشتی سوم حریف خود را شکست داده و حداقل به مدال نقره این مسابقات دست یابد، اما کم تجربگی کادرفنی این کشتی‌گیر را با پای آسیب دیده راهی میدان مبارزه با حریف اوکراینی کرد و در نهایت هم با آن مصدومیت وحشتناک مواجه شد.

فرح‌وشی عملکرد کمیل قاسمی در این مسابقات را بی نظیر عنوان کرد و گفت: من کمیل را از زمان جوانی‌اش می شناختم و حتی اولین مسابقه برون مرزی او نیز در زمان من با سفر به ترکیه صورت گرفت. او در شرایط کنونی یکی از بهترین سنگین وزن‌های کشتی ایران است که فنون کشتی را بسیار خوب می فهمد و می تواند در آینده به مدال طلای المپیک دست یابد.

این پیشکسوت کشتی در رابطه با نتیجه کلی آزادکاران در المپیک اظهار کرد: من عملکرد کلی تیم را نتیجه‌ای خوب می‌دانم و فکر می‌کنم حرکت در این رشته هم رو به جلو بوده اما نکته‌ای که مسئولین فدراسیون کشتی باید بسیار به آن توجه کنند این است که رسول خادم و همکارانش در کادرفنی این تیم به هر قیمتی باید حداقل ۱۰سال دیگر به کار خود ادامه دهند تا نتیجه کارهای خود را در تیم ملی ببینند.

وی در پایان در رابطه با خداحافظی محمد بنا از تیم ملی کشتی فرنگی هم گفت: در وهله اول باید دید اصلی‌ترین دلیل نماندن بنا چیست. بی شک نمی‌توان کسی را به زور نگه داشت چراکه هر فرد علاوه بر زندگی حرفه‌ای و ورزشی، زندگی خصوصی و خانوادگی و هزار مشکل دیگر هم دارد که باید به آن برسد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر