کد خبر: 132 A

قرعه‌ کشتی آزاد ما بی‌اندازه دشوار بود؛

خادم عاشق کشتی است/عقب‌ماندگی کشتی آزاد را جبران می‌کنیم/با ۷ ماه زمان نمی‌توان به موفقیت رسید/رشد ایران در تمام رشته‌ها قابل توجه است.

ایلنا: نایب رییس فدراسیون کشتی گفت: رسول خادم در مدت زمان کوتاهی که مسوولیت هدایت و رهبری تیم ملی کشتی آزاد را بر عهده داشت، عملکرد بسیار خوبی از خود به جا گذاشت و انتقادات از او کاملا غیر حرفه‌ای و غیرمنطقی است.

به گزارش ایلنا، حسن رنگرز با بیان این مطلب افزود: رشد ایران در تمام رشته‌ها قابل توجه است و این محصول تفکر و برنامه‌ریزی ورزشی است و در ورزش کشتی به خصوص کشتی فرنگی حضور محمد بنا بسیار خوب بود.

دارنده مدال‌های طلا و برنز جهان اظهار داشت: حضور بنا و دلاوری ورزشکاران باعث افتخار آفرینی‌ها شد و کشتی فرنگی ما توانست برای نخستین بار در بازی‌های المپیک صاحب مدال طلا شده و ۳ طلا بدست آورد.

نایب رییس فدراسیون کشتی گفت: در کشتی آزاد توانستیم نسبت به المپیک قبل رشد چشمگیری در کسب مدال داشته باشیم و این در حالی است که رضا یزدانی نیز به دلیل مصدومیت مدال طلای المپیک را از دست داد.

رنگرز در خصوص دلایل نتیجه نگرفتن شانس‌های مدال ما در کشتی آزاد گفت: علت شکست و نتیجه نگرفتن حسن رحیمی و مهدی تقوی را در وهله نخست، حجم بالای انتظارات از این دو کشتی‌گیر می‌دانم و در مرحله دوم در خصوص تقوی برگزاری رقابت‌ها در صبح و قرعه سخت تاثیرگذار بود. تقوی سال گذشته قهرمان جهان شد و کاملا برای حضور در این رقابت‌ها آمادگی داشت، اما تمام مشکلات، تاثیر منفی روی کار او گذاشت.

وی تاکید کرد: باید بپذیریم قرعه‌کشی کشتی آزاد ما بی‌اندازه دشوار بود و شاید اگر خودمان هم می‌خواستیم نمی‌توانستیم چنین قرعه سختی را انتخاب کنیم. باید تمام تلاش خود را کنیم تا اتفاقی که در کشتی فرنگی با حضور محمد بنا رخ داد در کشتی آزاد نیز اتفاق بیافتد و باید به سرمربی تیم به اندازه کافی زمان دهیم زیرا با ۷ ماه زمان نمی‌توان به موفقیت رسید.

وی با تقدیر از زحمات رسول خادم اظهار داشت: باید از زحمات خادم تشکر کنم زیرا او در مدت زمان کمی که در تیم ملی حضور داشت تلاش‌های فراوانی کرد و اطمینان دارم با حضور او می‌توانیم عقب‌ماندگی کشتی آزاد را نیز جبران کنیم. خادم عاشق کشتی است و باید قدر چنین بزرگانی را بیشتر بدانیم..

مشاور وزیر ورزش با اشاره به انتقادات مطرح شده از تیم کشتی آزاد، خاطرنشان کرد: متاسفانه این انتقادات حرفه‌ای نیست و باید بدانیم رسول خادم یک سرمایه ملی برای کشتی ایران است و تمام تلاش خود را برای موفقیت تیم ملی کرد و آبروی خود را گرو گذاشت.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر