کد خبر: 135 A

مسابقات جهانی با المپیک متفاوت است؛

کادرفنی به خوبی به وظایف خود اگاه بود و با آنالیز دقیق رقبای کشتی‌گیران برنامه‌های مناسبی برای هرکدام از حریفان داشتیم.

ایلنا: مربی تیم ملی کشتی آزاد گفت: کادر فنی تیم ملی و در راس آن رسول خادم بیش از شش ماه شبانه روز برای موفقیت این تیم در المپیک تلاش کرد.

به گزارش ایلنا، رضا لایق با بیان این مطلب افزود: نمی‌دانم کسانی که می‌گویند کشتی‌گیران ما در لاک دفاعی فرو رفته بودند اصلا کشتی‌های بچه‌های ما را در المپیک دیده‌اند یا خیر؟ اما همه مردم کشتی‌های زیبا، شجاعانه و ایرانی کشتی‌گیرانی نظیر اسماعیل‌پور، لشگری، قاسمی و گودرزی را در این مسابقات دیدند.

وی ادامه داد: کادر فنی به خوبی به وظایف خود اگاه بود و با آنالیز دقیق رقبای کشتی گیران برنامه‌های مناسبی برای هرکدام از حریفان داشتیم.

لایق تصریح کرد: اگر فقط یک کشتی‌گیر در حین مبارزه خود به لاک دفاعی فرو رفته، قرار نیست کل تیم زیر سئوال برود. آیا واقعا کشتی‌گیران ما در این مسابقات جنگنده نبودند؟ متاسفانه برخی صحبت‌ها در حالی از سوی برخی پیشکسوتان کشتی مطرح می‌شود که همه ایرانی‌ها در سالن اکسل شهر لندن از کشتی‌های دیدنی نمایندگان ایران به وجد آمده بودند.

وی تاکید کرد: ما از موفقیت کشتی فرنگی خوشحالیم و به خود می‌بالیم، اما تمام کسانی که کار‌شناس واقعی کشتی هستند می‌دانند که شرایط کشتی آزاد و فرنگی از جهات مختلفی متفاوت است و این قیاس یک قیاس مع‌الفارق است.

لایق تاکید کرد: رضا یزدانی در دیدار با کشتی‌گیر اوکراینی از ناحیه رباط صلیبی و می‌نسک دچار آسیب‌دیدگی شدید شد و وی هیچ بهانه‌ای نیاورد و خوشخبتانه برخلاف برخی اظهارنظر‌ها اکثر نفرات ما وقتی از میدان مبارزه بیرون آمدند کم کاری نکردند.

وی ادامه داد: مدیریت تیم‌های ملی یک پروسه کامل برای مسابقات انتخابی تعیین کرده‌اند و این موضوع به زودی از طریق فدراسیون به استان‌ها اعلام می‌شود که از این پس هر کس می‌خواهد دوبنده تیم ملی را بپوشد باید از کانال انتخابی بگذرد.

لایق اظهار داشت: حسن رحیمی تنها به دلیل فرصت کم برای ریکاوری بین دو مبارزه و از طرفی اجراء نکردن دستورات کادر فنی و اجازه دادن برای به کلینچ کشیده شدن کشتی در تایم دوم نتیجه را به کشتی‌گیر هندی واگذار کرد و صحبت‌های مطرح شده در مورد وزن کم کردن و یا شرکت در تورنمنت اسپانیا در مورد دلایل شکست وی کار‌شناسی شده نیست، از طرفی مهدی تقوی نیز نتوانست بار فشار روانی موجود بر روی خود برای کسب مدال طلا را تحمل کرد و از طرفی قرعه بد نیز مزید علت شد اما به هر حال ما از عملکرد این دو کشتی‌گیر راضی نیستیم.

وی اظهار داشت: گودرزی در کشتی با باروفس پیشرفت داشت و اگر برنامه کادر فنی را پیاده می‌کرد می‌توانست برنده مبارزه باشد و از طرفی از افرادی تعجب می‌کنم که می‌گویند نباید با قرعه کاری داشت و انتظار دارند نتایج جهانی را در المپیک تکرار کنیم، در حالیکه خود به خوبی از تفاوت این دو رقابت آگاه هستند و بهتر است صحبت‌های کار‌شناسی شده باشد و از پیشرفت‌های فنی نیز سخن بگوییم.

مربی تیم ملی کشتی آزاد با قدردانی از مردم، کار‌شناسان وبزرگان کشتی که دید منصفانه و کار‌شناسی نسبت به عملکرد تیم کشتی آزاد در المپیک دارند خاطر نشان کرد: اگر رضا یزدانی مصدوم نمی‌شد به راحتی صاحب مدال طلا بود، آنوقت بهترین نتیجه تاریخ پس از المپیک ۱۹۵۶ملبورن کسب می‌شد و برخی انتقادات این چنینی نیز در کار نبود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر