کد خبر: 2595 A

او پدیده رقابت‌های کشتی آزاد المپیک بود؛

به نظر من کمیل قاسمی پدیده رقابتهای کشتی آزاد المپیک بود و این جوان شایسته ایرانی بسیار خوب، با برنامه و تفکر بالا مبارزه کرد.

دارنده تنها مدال طلای رقابتهای جهانی کشتی آزاد ایران در سنگین وزن گفت: کمیل قاسمی آزادکار شایسته وزن 120 کیلوگرم با یک سبک و شیوه جدید با حریفان خود در رقابتهای المپیک مبارزه کرد.


به گزارش ایلنا، علیرضا سلیمانی با بیان این مطلب افزود: در دهه 80 و 90 سالها بعنوان کشتی گیر سنگین وزن در معیت تیم ملی بودم و به خوبی با شرایط مبارزات این وزن آگاه هستم.


عضو تیم ملی در رقابتهای المپیک بارسلون اظهار داشت: به نظر من کمیل قاسمی پدیده رقابتهای کشتی آزاد المپیک بود و این جوان شایسته ایرانی بسیار خوب، با برنامه و تفکر بالا مبارزه کرد.


وی با اشاره به اینکه کمیل قاسمی با یک شیوه و کلاس جدید با رقبای خود مصاف داد، تصریح کرد: در این مدت تمرینات کمیل قاسمی را زیر نظر داشتم و می دانم که کادر فنی تیم ملی چه زحمتی برای این جوان کشید و این موفقیت حاصل یک کلاس و شیوه جدید در نحوه تمرینات و در کنار آن حرف شنوی وسختکوشی این جوان باهوش است.


سلیمانی تاکید کرد: تایمازوف یک کشتی گیر کهنه کار و با کوله باری از تجربه بود شاید هرکس قرعه قاسمی را دید بیشتر مطمئن می شد که وی شانسی ندارد اما وی طوری با برنامه با دارنده مدالهای متعدد جهانی و المپیک مبارزه کرد که تحسین همه را بر انگیخت و اگر گوی و قرعه با وی همراه بود شایستگی حضور در دیدار فینال را داشت.


وی ادامه داد: قاسمی برای هر کدام از حریفانش یک برنامه منظم داشت و می دانست که چگونه باید با هر حریف مبارزه کند ضمن اینکه بسیار با شجاعت و جسارت بالا به مصاف رقبای خود رفت و بخشی از توانمندیهای خود را در مقابل کشتی گیر مدعی آمریکایی دلاگنف نشان داد.


دارنده چند مدال رقابتهای آسیایی افزود: وقتی فدراسیون جهانی کشتی یک نفر را بعنوان مدرس کلاس عملی کشتی آزاد انتخاب می کند، نشان می دهد که آنها نیز متوجه نحوه جدید مبارزات کشتی گیران ایرانی شده اند شیوه مبارزه ای که در آن شاهد مبارزات هجومی، ایرانی همراه با جنگندگی و تلاش تا لحظات آخر هستیم و ما در کشتی های اکثر نفرات تیم ایران شاهد مبارزات ساکن و ایستا نبودیم.


دارنده مدال طلای بازیهای آسیایی خاطر نشان کرد: فرنگی کاران در رقابتهای المپیک 2012 لندن با کسب 3 مدال طلا نتیجه بسیار خوبی را کسب کردند این نتیجه حاصل تلاش شبانه روزی محمد بنا، کادر فنی و فرنگی کاران با غیرت ایرانی است. آزادکاران نیز کارنامه قابل قبولی داشتند مسائل بسیاری از جمله قرعه سخت، گوی و آسیب دیدگی مانع از رسیدن به نتیجه ایده آل شد در مجموع در تیم ملی آزاد عملکرد پنج کشتی گیر خوب بود اما از دو وزن 55 و 66 کیلوگرم انتظار بیشتری می رفت. در پایان باید بگویم که مدیریت مناسبی در اردوی تیمهای ملی صورت گرفت تا حواشی از اطراف این تیمها دور شود و این یکی از عوامل کسب پنجاه درصد مدالهای کاروان تیم ایران توسط کشتی بود.

 

کشتی آزاد کشتی فرنگی کمیل قاسمی علیرضا سلیمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر