کد خبر: 2600 A

کمیل قاسمی:

به هیچ عنوان از مبارزه با هیچ حریفی هراس نداشتم. در مبارزه با توجه به راهنمایی‌های کادر فنی دقیقا می‌دانستم باید با هر حریف چگونه با او مبارزه کنم.

دارنده مدال برنز المپیک ۲۰۱۲ لندن گفت: ساعت‌ها به همراه رسول خادم مدیر تیمهای ملی در جلسه‌های آنالیز اختصاصی فیلم مبارزات تایمازوف و تمامی رقبای سرشناسم را آنالیز کرده بودیم.

به گزارش ایلنا، کمیل قاسمی آزادکار وزن ۱۲۰ کیلوگرم با بیان این مطلب افزود: من کمتر از سایر کشتی گیران فرصت داشتم تا برای المپیک ۲۰۱۲ لندن آماده شوم اما خوشحالم که توانستم با اجرای برنامه‌های کادر فنی در نخستین تجربه حضور در این رقابت‌ها صاحب مدال شوم.


وی ادامه داد: شاید کمتر کسی قبل از اعزام تیم به المپیک برای من شانس مدال قائل بود اما من با توجه به تمرینات پشت سر گذاشته و خود باوری که مربیان به من دادند، می‌دانستم می‌توانم صاحب مدال شوم.


قاسمی تصریح کرد: ما با توجه به برنامه‌های کادر فنی تمرینات اختصاصی مرور فن را چند بار در هفته در برنامه داشتیم در این تمرینات با توجه به نقاط ضعف و قوت خود و حریفان تمرین می‌کردیم و با توجه به نوع حریفان که ممکن بود با آن‌ها در المپیک روبرو شوم با حریفان تمرینی در اردو سرشاخ می‌شدم تا نقاط ضعفم به حداقل برسد در کنار آن حضور در اسپانیا نیز برایم خیلی مثمرثمر بود.


دارنده مدال برنز جوانان جهان در مورد اینکه کادر فنی حرف شنوی را یکی از دلایل موفقیت شما می‌داند، اظهار داشت: من در هر مبارزه تلاش کردم هر آنچه در تمرینات و در هنگام کشتی به من گفته می‌شد را اجراء کنم. در مبارزه با توجه به راهنمایی‌های کادر فنی دقیقا می‌دانستم باید با هر حریف چگونه با او مبارزه کنم. بطور مثال باید در دقایق پایانی تایم دوم یک امتیاز از تایمازوف می‌گرفتم ولی بهرحال گوی و قرعه با او یار بود.


وی تاکید کرد: در چند ماه مانده به المپیک جلسه‌های آنالیز بصورت عمومی و اختصاصی برگزار شد و در این جلسه‌ها من با تمامی نقاط قوت و ضعف رقبایم به خوبی آشنا شدم در هر صورت در این مدت من با یک سبک و کلاس جدید از کشتی تمرین کردم.


قاسمی در پایان خاطر نشان کرد: در این مسابقات اینقدر از نظر آمادگی جسمانی و روانی در سطح بالایی قرار داشتم که از به هیچ عنوان از مبارزه با هیچ حریفی هراس نداشتم چون رسول خادم در این مدت اینقدر به من خود باوری داد که می‌دانستم، می‌توانم تمامی قدرت‌های بر‌تر سنگین وزن را شکست دهم.

کشتی کشتی ایران کشتی آزاد المپیک لندن رسول خادم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر