کد خبر: 314 A

حضور حمید در کنار موحد؛

مدال طلای حمید سوریان در المپیک لندن در کنار شکستن طلسم ۴۰ سال کشتی فرنگی، رکوردهای دیگری را نیز برای کشتی ایران به جا گذاشت.

ایلنا: مدال طلای حمید سوریان در المپیک لندن در کنار شکستن طلسم ۴۰ سال کشتی فرنگی، رکوردهای دیگری را نیز برای کشتی ایران به جا گذاشت.

به گزارش ایلنا، حمید سوریان در حالی طلسم بی‌مدالی کشتی فرنگی ایران در المپیک را پس از ۴۰ سال شکست که رکوردهای دیگر نیز با این افتخار او جابه‌جا شد.

کشتی ایران ۱۲ سال بود که در المپیک طلایی به دست نیاورده بود و سوریان این طلسم را شکست. آخرین مدال طلا در المپیک توسط علیرضا دبیر در المپیک ۲۰۰۰ سیدنی گرفته شده بود.

در المپیک ۱۹۷۲ مونیخ رحیم علی‌آبادی مدال نقره کشتی فرنگی را به دست آورد و ایران پس از او در این رقابت مدالی نداشت که سوریان توانست پس از ۴۰ سال کشتی فرنگی ایران را صاحب مدال خوش‌رنگ طلا کند.

در رده‌بندی رکوردداران کشتی ایران عبدالله موحد با ۶ مدال طلای جهانی و المپیک پیشتاز بود که حمید سوریان با کسب مدال طلای المپیک به رکورد او رسید. پیش از این غلامرضا تختی، امامعلی حبیبی، عبدالله موحد، ‌رسول خادم و علیرضا دبیر در رقابت‌های المپیک به مدال طلا رسیده بودند که حمید سوریان ششمین کشتی‌گیری است که بر سکوی قهرمانی کشتی المپیک ایستاد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر