کد خبر: 36927 A

بامشکی خبر داد:

پرداختن تخصصی به مقوله مربیگری كشتی یكی از ضعف‌های عمده این رشته ورزشی را از بین خواهد برد و قدم بزرگی برای آینده كشتی خواهد بود.

رییس هیات كشتی خراسان رضوی اظهار داشت: برگزاری دوره‌های علمی كاربردی مربیگری رشته‌های مختلف ورزشی به صورت تخصصی می‌تواند با آموزش جوانان جایگزینان مناسبی برای مربیان بازنشسته و سنتی ایجاد كند.

به گزارش ایلنا، علی بامشكی در خصوص ایجاد مراكز علمی كاربردی افزود: ایجاد چنین مراكز دانشگاهی و پرداختن تخصصی به مقوله مربیگری كشتی یكی از ضعف‌های عمده این رشته ورزشی را از بین خواهد برد و قدم بزرگی برای آینده كشتی خواهد بود.

وی با بیان اینكه آموزش‌های تخصصی در رشته‌های مختلف ورزشی باعث پیشرفت و رشد همه جوانب ورزش خواهد شد، عنوان كرد: در كشورهای اروپائی افراد آموزش دیده و متخصص اندام و فیزیك بدنی ورزشكاران را از سنین كودكی مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌دهند و افراد را به رشته‌های ورزشی كه از هر نظر با استعدادهای آن فرد مناسب است، هدایت می‌كنند.

بامشكی افزود: مربیانی كه به طور تخصصی رشته‌های ورزشی مختلف را آموزش دیده‌اند می‌توانند در شناسایی افراد با استعداد سنین پایین كمك كنند و این مانع هدر رفتن بیهوده عمر یك ورزشكار می‌شود و در پرورش ورزشكار در سطح قهرمانی بسیار موثر خواهد بود.

وی با بیان اینكه استان خراسان رضوی ضمن دارا بودن مربیان دارای تحصیلات عالی از جوانان و علاقه‌مندان زیادی به مربیگری برخوردار است، عنوان كرد: آموزش هم علمی و هم كاربردی مربیگری كشتی به جوانان می‌توانند ضمن برطرف كردن ضعف برخی اصول تخصصی و كمبودهای علوم روز دنیا، جایگزینان مناسبی برای مربیان سنتی كه دوران بازنشستگی آنها در حال فرا رسیدن است را ایجاد خواهد كرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر