کد خبر: 9861 A

کشتی فرنگی دانشجویان جهان - فنلاند؛

در رده بندی تیمی نیز روسیه با 50 امتیاز قهرمان شد و ترکیه و ایران به ترتیب با 46 و 44 امتیاز دوم و سوم شدند.

در پایان رقابت‌های کشتی فرنگی دانشجویان جهان که روزهای 14 و 15 مهرماه در شهر کورتین فنلاند برگزار شد، تیم ایران صاحب 3 مدال طلا شد و در رده بندی تیمی نیز روسیه با 50 امتیاز قهرمان شد و تیم‌های ترکیه و ایران به ترتیب با 46 و 44 امتیاز دوم و سوم شدند.

به گزارش ایلنا، در روز دوم این رقابت‌ها طالب نعمت‌پور و بشیر باباجان‌زاده فرنگی‌کاران اوزان 84 و 120 کیلوگرم کشورمان به مدال طلا دست یافتند. بشیر باباجان‌زاده، ملی‌پوش وزن 120 کیلوگرم کشتی فرنگی دانشجویان نیز در فینال مقابل علیخان آیوبوف از روسیه قرار گرفت و در دو تایم متوالی با نتیجه یک بر صفر و یک بر یک حریف خود را برد و دومین مدال طلای کشتی فرنگی را به ارمغان آورد.

بشیر باباجان‌زاده که در دور نخست با قرعه استراحت روبرو شده بود، در دور دوم در دو تایم متوالی با نتیجه مشابه یک بر صفر کامیل بلونسکی از لهستان را شکست داد. وی در مرحله نیمه نهایی در دو تایم متوالی با نتیجه یک بر صفر و 3 بر صفر بایرام نیگار از ترکیه را برد و راهی فینال شد.

طالب نعمت‌پور فرنگی کار وزن 84 کیلوگرم کشورمان که کشتی‌گیرانی از فنلاند، مجارستان و آمریکا را شکست داده بود در دیدار فینال مقابل اولگ شوکالوف از روسیه قرار گرفت و در دو تایم متوالی با نتایج مشابه یک بر صفر حریف خود را مغلوب کرد و سومین مدال طلای کاروان کشتی فرنگی را برای کشورمان به ارمغان آورد.

محمد رضا اکبری نماینده وزن 96 کیلوگرم کشورمان امروز با یک پیروزی مقابل حریف ژاپنی و شکست مقابل کشتی‌گیر رومانیایی نتوانست صاحب مدال شود.وی در دور دوم در كمال برتری گرفتار قضاوت مغرضانه داوران بلوك شرق شد و مقابل كشتی‌گیر رومانی بازنده شد تا از راه یابی به مرحله نیمه نهایی و در نهایت كسب مدال باز بماند، چراكه در كشتی بعد رومانیایی به كشتی گیر روسی باخت و باعث شد اكبری حذف شود.یك امتیاز 100 در 100 و مسلم اكبری در ثانیه های پایانی تایم دوم كه باعث پیروزی وی در تایم می شد از سوی داور و قاضی نادیده گرفته شد كه آنها حتی با دخالت نماینده فیلا نیز حاضر به اعلام یك امتیاز نشدند تا اكبری كشتی را به نماینده رومانی ببازد.در این وزن کشتی گیر روسیه و ترکیه اول و دوم شدند.

روز گذشته نیز هادی علیزاده پورنیا، نماینده وزن 74 کیلوگرم کشورمان به مدال طلا دست یافته بود. همچنین محسن حاجی‌پور و باقر توکلیان نمایندگان اوزان 55 و 60 کیلوگرم کشورمان در دور نخست با شکست مقابل حریفان خود از صعود به مرحله بعدی بازمانده بودند. محمدی نماینده 66 کیلوگرم کشورمان نیز در مرحله یک چهارم نهایی حذف شده بود.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر