کد خبر: 9912 A

روابط جای ضوابط را گرفته است؛

یک داور بین‌المللی کشتی با انتقاد شدید از سیاست‌های این فدراسیون تاکید کرد که کمیته داوران فدراسیون کشتی بدون در نظر گرفتن منافع داوران فقط به دنبال تقسیم ارث و میراث داوری بین خود هستند.

 یک داور بین‌المللی کشتی با انتقاد شدید از سیاست‌های این فدراسیون تاکید کرد که کمیته داوران فدراسیون کشتی بدون در نظر گرفتن منافع داوران فقط به دنبال تقسیم ارث و میراث داوری بین خود هستند.

اصغر رامبد در گفت‌وگو با ایلنا، با اشاره به اینکه روابط در کمیته داوران جایگزین ضوابط شده، اظهارکرد: متاسفانه کمیته داوران در راستای اعزام داوران بین‌المللی به خارج از کشور ضوابط درستی ندارد و فقط رابطه‌ای عمل می‌کند. در کمتر از یکسال گذشته که رئیس کمیته داوران جدید روی کار آمده فقط در جهت منافع شخصی‌اش و تقسیم ارث و میراث داوری بین خود و تعداد بسیار اندکی از داوران هم طیف خویش است.

وی افزود: ابتدا بهمن طالبی رئیس این کمیته و سپس اعضای آن هر کدام برای سفر‌های برون مرزی در جلسات، خود را به دفعات کاندیدای اعزام به مسابقات خارج از کشور می‌کنند. کجای کشتی دنیا به این سبک عمل می‌شود؟ضمن آنکه حتی اگر مسوولین امر همین ادعای به حق را بررسی کنند، حقایق بیشتری آشکار خواهد شد.

رامبد تصریح کرد: در سنوات گذشته که بنده به همراه تعداد دیگری از داوران بین المللی افتخار خدمت به جامعه داوری را در کمیته داوران داشته‌ام، درمدت سه سال گذشته حتی به یک سفر برون مرزی هم اعزام نشده‌ام. در گذشته من و همکارانم تمام سعی و کوششمان این بود که طبق ضوابط موجود در فدراسیون کشتی داوران شایسته دیگر را هم اعزام کنیم. بی شک باید به حال کمیته داوران گریست که اکثر اعزام ها به صورت جریان رابطه‌ای انجام می شود.

داور درجه یک بین‌المللی کشتی کشورمان اظهار داشت: به تازگی که تیم دانشجویان به مسابقات جهانی فنلاند اعزام شده، دانشگاه بدون هماهنگی با فدراسیون کشتی و حتی کمیته داروان یک داور را که جزء همین کمیته داوران است مستقیما انتخاب و همراه خود برده، در صورتی‌که اعزام کلیه داوران بین‌المللی به خارج از کشور فقط باید از کانال فدراسیون کشتی انجام پذیرد.

رامبد تاکید کرد: چه طور برای قضاوت انتخابی مسابقات دانشجویان داوران فدراسیون کشتی باید به خط شوند اما در زمان اعزام خود مختار عمل می‌کنند؟ من فکر می‌کنم کمیته 3 نفره داوران که یکی از آنها اصلا حضور و فعالیت فیزیکی در مجموعه فدراسیون کشتی نداشته و یا رییس این کمیته که در ماه شاید چند بار بر سر کار خود حاضر شود، در عملکرد خود تجدیدنظر کرده و به فکر آن روزی باشند که باید این سمت را به آیندگان واگذار کنند.

رامبد در پایان گفت: کمیته داوران طوری عمل کنند که نام نیک از خود برجای گذارند چراکه نام نیک پیراهنی است که هرگز کهنه نمی‌شود.

کشتی کمیته داوران فدراسیون کشتی بهمن طالبی اصغر رامبد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر