کد خبر: 10994 A

سرگردانی برندگان جشنواره‌ فیلم‌های ورزشی؛

تعجب می‌كنم در مراسمی كه نزدیك به یك میلیارد هزینه شده چرا جوایز آن به دست برندگان نرسیده است.

اقدامات عجیبی که در کمیته فرهنگی فدراسیون فوتبال رخ داده باعث شده عده کثیری از اقدامات رییس این كمیته شکایت‌ کنند و حالا وی با حضور در منازل شاکیان درصدد جلب رضایت آنهاست.

به گزارش خبرنگار ایلنا، پیرو درجه خبری مبنی بر احتمال برکناری رییس کمیته فرهنگی فدراسیون فوتبال آن هم به دلیل شکایت‌های مختلف از این کمیته به حراست وزارت ورزش، حراست فدراسیون فوتبال و کمیته رسیدگی به تخلفات فوتبال، این مسوول به تکاپو افتاده تا با حضور در منازل شاکیان با صدور چک‌های شخصی و وعده‌دار رضایت آنها را جلب کند.

در روزهای گذشته وی با حضور در منزل علیرضا نادعلی کسی که مسئولیت اجرای مراسم‌های پیش از مسابقه ایران و برزیل در دبی و مسابقات تیم‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا را برعهده داشته، با صدور 3 فقره چک شخصی آن هم به میزان یک سوم قیمت تعیین شده از وی درخواست رضایتنامه کرده است.

البته این در حالی است که شکایاتی هم از سوی سازندگان فیلم‌های کوتاه ورزشی مبنی بر عدم دریافت جوایز خود از سوی کمیته فرهنگی فدراسیون فوتبال شده است. ماجرا به این شرح بوده که در حدود 2 سال قبل مسابقه بهترین فیلم‌های ورزشی برگزار و جوایز آن از سوی سازمان تربیت بدنی واریز شده بود، اما کمیته فرهنگی فدراسیون فوتبال به جای سکه به برندگان حواله داده و حالا بعد از گذشت 2 سال به برندگان اعلام کرده بهای سکه‌ها را به قیمت همان دو سال پیش دریافت کنند.

در همین زمینه یکی از این كارگردانان فیلم‌های ورزشی با اشاره به جشنواره‌ای كه 2 سال قبل برگزار شده و هنوز جوایز آن از سوی رئیس كمیته فرهنگی فدراسیون فوتبال پرداخت نشده، گفت: دبیر جشنواره با وجود اینكه پول آن جوایز را نقدا دریافت كرده بود، اما هنوز بعد از گذشت 2 سال این پول‌های را به ما پرداخت نكرده بود.

محسن خان‌جهانی با بیان این مطلب افزود: هر وقت به وی زنگ می‌زنیم وعده یك هفته بعد را به ما می‌دهد تا جوایز را پرداخت كند و با این رویه الان نزدیك به 2 سال است كه ما جایزه خود را دریافت نكرده‌ایم. جالب اینكه او حربه زیركانه‌ای برای دور زدن ما دارد. وقتی من به او زنگ می‌زنم او می‌گوید بخشی از جوایز را پرداخت كرده‌ایم، به طور نمونه فلان كارگردان جایزه‌اش را گرفته، اما بعد از آنكه به آن كارگردان زنگ ‌می‌زدم، او اذعان می‌كرد كه مسئول مذكور به وی گفته که "من" جایزه خود را گرفته‌ام و به این طریق برندگان جشنواره را سركار می‌گذارد.

این كارگردان فیلم‌های ورزشی تاكید كرد: من آخرین بار در این ارتباط تیرماه با رییس كمیته فرهنگی فدراسیون صحبت كردم. او با الفاظی نامناسب و در حالیكه بر سر ما منت هم می‌گذاشت، عنوان داشت" تا یك هفته دیگر جایزه‌های شما را پرداخت خواهیم كرد"، اما الان در مهرماه هستیم و هنوز جایزه‌ای به دست ما نرسیده است. سوای من كارگردان‌های دیگری هستند كه هنوز جوایز خود را دریافت نكرده‌اند. متاسفانه وزارت ورزش نیز رسیدگی لازم را در این ارتباط ندارد. من نامه‌ای به این وزارتخانه زدم اما ترتیب اثری ندادند.

خان‌جهانی همچنین افزود: جالب است که مسئول امور مالی وزارت ورزش به من تاكید داشت دبیر جشنواره فیلم‌های ورزشی همان 2 سال قبل پول جوایز را گرفته و در حال حاضر شما را بازی می‌دهد و بهتر است پیگیری نكنید. من در همین ارتباط مصاحبه‌هایی را در چند خبرگزاری معتبر كشور انجام دادم تا جایی كه آقای حبشی مدیركل سازمان جشنواره‌های كل كشور اعلام كرد از این پس جشنواره فیلم‌های ورزشی بدون اجازه من برگزار نشود.

این كارگردان فیلم‌های ورزشی با اشاره به اینكه وی می‌خواهد سكه‌ها را به قیمت 2 سال قبل پرداخت كند، اظهارکرد: الهام معروفی از نویسندگان برتر جشنواره فیلم‌های ورزشی چندی قبل با من تماس گرفت و گفت" این مقام مسوول با من تماس گرفته و با لحنی بی‌ادبانه‌ای به من می‌گوید بیا پول سكه‌هایت را به قیمت همان 2 سال قبل بگیر" و من در جواب گفتم "صدقه خودتان" و گوشی را قطع كردم. آن موقع سكه 360هزار تومان بود و الان بیش از یک میلیون تومان است.

خان‌جهانی اضافه كرد: من تعجب می‌كنم در مراسمی كه نزدیك به یك میلیارد تومان هزینه شده چرا جوایز آن به دست برندگان نرسیده است. یك‌بار هم در تالار وحدت با صدای بلند این موضوع را به گوش وزیر ورزش رساندم و قرار بود پیگیری‌های لازم صورت بگیرد ولی هنوز اقدامی نكرده‌اند.

فدراسیون فوتبال کمیته فرهنگی فدراسیون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر