کد خبر: 1119 A

پا به سن گذاشته‌ها باید خداحافظی کنند؛

بازیكنان پا به سن گذاشته‌ای كه مانند ستاره‌های دنباله‌دار همواره دنبال یك مربی از این تیم به آن تیم می‌روند، باید خداحافظی كنند و این به نفع فوتبال ما است.

پیشکسوت باشگاه استقلال با اشاره به دیدار روز جمعه این تیم مقابل پرسپولیس گفت: اگر بازی با نتیجه مساوی به پایان برسد، برای هر دو تیم افتضاح به بار خواهد آورد، چراكه در جدول رده‌بندی از رتبه دهمی به پایان قرار خواهند گرفت و این وضعیت برای تیم‌های استقلال و پرسپولیس تاسف‌بار خواهد بود.

 حسن روشن در گفت وگو با ایلنا با بیان این مطلب اظهارداشت: اگر هر كدام از این دو تیم پیروز دربی باشند، این 3 امتیاز روحیه‌بخش خواهد بود تا احساس آرامش كنند و برای ادامه مسابقات لیگ برتر آماده شوند. در همین ارتباط مدیران دو  باشگاه به بازیكنان و مربیان وعده پاداش و جریمه داده‌اند.

وی در ادامه افزود: به نظر من استقلال و پرسپولیس امسال در مسابقات لیگ برتر هیچ‌ رتبه‌ای را كسب نمی‌كنند، البته دوست ندارم چنین شرایطی را در این تیم‌ها ببینم، به‌خصوص در مورد تیم استقلال كه سال‌ها برای آن زحمت كشیده‌ام اما معتقدم امسال سال جوان‌هاست و بازیكنان پا به سن گذاشته‌ای كه مانند ستاره‌های دنباله‌دار همواره دنبال یك مربی از این تیم به آن تیم می‌روند، باید خداحافظی كنند و این به نفع فوتبال ما است.

روشن با بیان اینكه به‌عنوان یك استقلالی آرزو دارد تیم استقلال در مسابقه دربی پیروز شود، تاكید كرد: نتیجه مسابقه دربی برای مدیریت و حتی هواداران از اهمیت بالایی برخوردار است و حتی مدیران برای نتیجه این مسابقه شرط و شروطی می‌گذارند كه شامل هم پاداش و هم جریمه می‌شود و این موضوع باعث می‌شود روند مسابقه از شرایط عادی خارج شود.

روشت همچنین با بیان اینکه وقتی تیمی در مسابقه دربی برنده می‌شود، دیگر جایگاه این تیم مدنظر نیست، تصریح کرد: همان‌طوركه پرسپولیس درآخرین دربی توانست استقلال را با گل‌های زاید شكست دهد، بعد از آن هیچ‌كس نگفت پرسپولیس در جدول رده‌بندی هفدهم است، ولی همگان تاكید داشتند پرسپولیس در كمتر از 10 دقیقه 3 گل به استقلال زد و پیروز شد.

وی خاطرنشان کرد: دیگر وقت آن رسیده در تیم‌هایی مانند استقلال و پرسپولیس نیز به جوانان بها داده شود تا آنها نیز توانایی‌های خود را نشان دهند. همان‌طور كه الان تیم جوان فجر شهید سپاسی، پرسپولیس را شكست داد  یا سایپا با یك تیم جوان جویای‌نام، توانست استقلال را شكست دهد. این نشان می‌دهد دیگر ترس فوتبالیست‌های جوان از رویارویی با تیم‌های بزرگی مانند استقلال و پرسپولیس ریخته و آنها به راحتی فوتبال روان خود را ارایه می‌كنند.

روشن درخصوص اینكه نتیجه دربی را چگونه ارزیابی می‌كنید، گفت: شرایطی كه بر روی این مسابقه حاكم است باعث شده به هیچ‌وجه نتوان آن را پیش‌بینی كرد. چراكه هرلحظه ممكن است یك اتفاق خاصی در جریان مسابقه رخ دهد. به طور نمونه می‌توان به بازی گذشته این دو تیم اشاره كرد كه استقلال تا دقیقه 80، دو بر صفر از پرسپولیس پیش بود اما طی 10 دقیقه جریان مسابقه عوض شد و پرسپولیس با 3 گل ایمون زاید توانست برنده بازی شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر