کد خبر: 12835 A

سفیر کرواسی:

وقتی من به ایران آمدم پرسپولیس شماره یک بود و قهرمان، اما حالا تیم در این رتبه نیست.

سفیر کرواسی در ایران در ساختمان باشگاه پرسپولیس با محمد رویانیان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش ایلنا، آساد پرویچ دیروز نشست یک ساعته با محمد رویانیان داشت و درباره مسائل مختلف با مدیر عامل باشگاه پرسپولیس دیدار و گفتگو کرد.

آساد پرویچ درباره این دیدار گفت: وقتی من به ایران آمدم پرسپولیس شماره یک بود و قهرمان، اما حالا تیم در این رتبه نیست اما من کماکان جزو هواداران دو آتیشه پرسپولیس هستم و این تیم محبوب را در هیچ شرایطی تنها نمی گذارم.

وی درباره نشست خود با مدیر عامل باشگاه پرسپولیس افزود: دیدار بسیار صمیمانه و خوبی بود. با مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره مسائل مختلفی صحبت کردیم. بنده از دیدگاه ها و برنامه های مدیریت باشگاه برای آینده پرسپولیس مطلع شدم و باید بگویم ایشان برنامه های بسیار مدرن و خوبی را مد نظر دارند تا پرسپولیس نه تنها در زمینه مسائل ورزشی بلکه در تمامی جوانب فعال و موفق بوده و بتواند فراتر از گذشته پرافتخار خود عمل کند و حتی در عرصه بین المللی فعال باشد.

آساد پرویچ در ادامه افزود: ضرب‌المثلی می‌گوید: راه رسیدن به بالا، از پائین است و برای آتیه باشگاه برنامه‌های خوبی مد نظر مدیریت باشگاه قرار گرفته و بنده به هواداران پرسپولیس با اطمینان می‌گویم که رسیدن به این اهداف در کوتاه مدت امکان پذیر خواهد بود. نباید به این نگاه کرد که پرسپولیس در حال حاضر در رتبه پائین قرار گرفته بلکه باید کاری کرد که از پائین به بالا رسید.

سفیر کرواسی در ایران در ادامه گفت: این نشست، ما را تشویق خواهد کرد که برای رسیدن پرسپولیس به برنامه‌های مورد نظر با مدیریت باشگاه همکاری صمیمانه‌ای داشته باشیم. بدون تعارف من خودم را یکی از هواداران پرسپولیس می‌دانم و معتقدم در دنیا 3 داربی مهم وجود دارد و نه بیشتر. یکی بازی بارسا و رئال، دیگری دیدار اینتر و آث میلان و همچنین بازی پرسپولیس و استقلال. این تنها نظر شخصی بنده نیست بلکه بر اساس اسناد رسمی، مورد نظر و ملاک فیفا نیز قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: داربی پرسپولیس و استقلال هیچ ربطی به رتبه 2 تیم و وضعیت آنها در جدول ندارد و همیشه تعداد هواداران ثابتی داشته و خواهند داشت. این یک بازی بی نظیر است که همیشه مرا تحت تاثیر قرار داده، چه قبل از بازی و چه بعد از رقم خوردن نتیجه.

آساد پرویچ در پاسخ به این سوال که آیا «ویچ‌ها» و فوتبال کراوسی همچنان می‌توانند در فوتبال ایران تاثیرگذار باشند، گفت: مربیان کروات نه تنها در فوتبال بلکه در واترپلو، هندبال، والیبال و بسکتبال ایران نیز نقش فعال و موفقی داشته اند. چیزی که توانسته دلیل تاثیرگذاری مربیان کروات در ورزش ایران باشد، روحیات نزدیک ایرانی ها و کروات ها به همدیگر است. بنده تردیدی ندارم که کروات ها هنوز هم می توانند برای فوتبال ایران موثر باشند. کما اینکه می بینید این مربیان هنوز در ایران نتایج خوبی می گیرند. در حال حاضر به یاد ایوویچ افتادم و جا دارد یادی از او کنم که خدمت بزرگی به فوتبال ایران کرد و پدر سیستم مدرن مربیگری در کرواسی بود.

در پایان این نشست، محمد رویانیان هدایایی به رسم یادبود به کرواسی که اخرین روزهای این مسئولیت را بر عهده دارد، اهدا کرد و مقرر شد جلسات طرفین در آینده ادامه داشته باشد تا اهداف و برنامه های مورد نظر پیگیری شود.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر