کد خبر: 1351 A

هفتاد و پنجمین دربی – ورزشگاه آزادی؛

گروهی از تماشاگران با پرتاب اشیای مختلف جوی ناامنی را در سکوهای ورزشگاه حاکم کرده بودند.

دربی هفتاد و پنجم هم به روال همه دربی هایی که تاکنون برگزار شده با حاشیه های منحصر به فردی همراه بود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، بگومگوهای هوادارن، سنگ پراکنی به سوی هم، کری خوانی های معمول، بازار سیاه بلیت و... از حاشیه های مهم این دیدار بو د که در زیر برخی از آنها را مرور کرده ایم که می خوانید:

تساوی کوتوله‌های سرخابی

دیدار کوتوله‌های پرسپولیس و استقلال در وقت قانونی که 2 وقت 20دقیقه‌ای بود با تساوی بدون گل به پایان رسید و 2 تیم برای پیروزی بخت خود را در ضربات پنالتی آزمایش کردند، اما باز هم برنده مشخص نشد و بازی 3 بر 3 مساوی خاتمه یافت. پس از پایان بازی نیز بازیکنان به نشانه بازی جوانمردانه با یکدیگر دست دادند و از زمین مسابقه خارج شدند.

سنگ پراکنی تماشاگران

با وجود تلاش مسئولان فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ برای برقراری آرامش در ورزشگاه آزادی شاهد درگیری بین تماشاگران و شعارهای نه چندان محترمانه آنها علیه یکدیگر بودیم. پرتاب سنگ و اشیای مختلف گوشه ای از رفتار زشت تماشاگران استقلال و پرسپولیس بود. گروهی از تماشاگران با پرتاب اشیای مختلف جوی ناامنی را در سکوهای ورزشگاه حاکم کرده بودند. در شرایطی که تماشاگران به سمت یکدیگر سنگ پرتاب کرده و شعار می دادند لیدرها سعی در آرام کردن فضا داشتند.

بگومگوی هواداران سرخابی

هواداران تیم های استقلال و پرسپولیس دقایقی را به بگومگو پرداختند. هواداران استقلال و پرسپولیس که از ساعت 7 صبح گروه گروه وارد ورزشگاه آزادی شده بودند پس از کری خوانی های مرسوم، کار را به زد و خورد کشاندند و برای دقایقی فضای ورزشگاه آزادی را ملتهب کردند. این درگیری در طبقه دوم ورزشگاه صورت گرفت و با دخالت به موقع نیروی انتظامی خاتمه پیدا کرد اما توهین ها و شعارها تا دقایقی بعد نیز ادامه داشت.

کری خوانی هواداران استقلالی

هواداران استقلال با نشان دادن 4 انگشت خود به هواداران پرسپولیس برتری های پیاپی در دربی تهران را به رخ آنها می‌کشیدند. در این بین تشویق علی دایی از سوی استقلالی ها و تشویق فرهاد مجیدی از پرسپولیسی ها شنیده می شد.

بازار سیاه بلیت همچنان داغ

بازار سیاه بلیت در هفتادو پنجمین شهرآورد نیز داغ بود. برخی افراد که مشخص نیست تعداد کثیر بلیت ها را از کجا در اختیار گرفته بودند، آنها را 2 برابر و حتی در برخی مواقع به 3 برابر قیمت در اختیار علاقه مندان قرار می دادند.

50 بیمار در اورژانس آزادی

از سوی گروه های اورژانس حاضر در ورزشگاه آزادی اعلام شد 4 نفر از تماشاگران برای مداوا به بیمارستان اعزام شدند و بیش از 50 مراجعه حضوری به بخش اورژانس های حاضر در ورزشگاه داشتیم.

تشویق گردان در روز نیمکت‌نشینی

شهاب گردان دروازه‌بان نیمکت‌نشین پرسپولیس دیروز به شدت از سوی هواداران این تیم تشویق شد. هواداران پرسپولیس شهاب گردان را با وجودی که دیروز بازی را روی نیمکت تماشا می کرد به شدت تشویق کردند. او به همراه نیلسون وارد زمین شد.

تشویق ترکی از سوی استقلالی‌ها

هواداران استقلال هنگام ورود داور شهرآورد 75 به زمین او را تشویق کردند. محسن ترکی، داور شهرآورد 75 وقتی برای بررسی شرایط بازی وارد زمین شد تا به بررسی دروازه‌ها بپردازد به شدت از سوی هواران استقلال تشویق شد. خیلی از هوادارن فوتبالی بر این باور هستند که محست ترکی طرفدار استقلال است.

نقد شدن چک نکونام قبل از شهرآورد

خزانه باشگاه استقلال به خاطر مشخص نبودن وضعیت اسپانسر این تیم خالی است از این رو هیچیک از بازیکنان این تیم هنوز مبلغی را بابت قرارداد جدید خود دریافت نکرده اند اما در این بین وضعیت یک نفر با سایرین متفاوت است. سررسید چک فتح الله زاده به جواد نکونام هفته قبل بود که این چک مطابق انتظار برگشت خورد اما حضور کاپیتان تیم ملی در دفتر باشگاه استقلال ورق را به سود او برگرداند. پس از یک نشست نه چندان طولانی سرانجام نکونام چکی را تحویل گرفت که پای آن را مدیریت بازار موبایل ایران امضا کرده بود.این چک همان روز نقد شد.البته این تنها نکونام نبود که موفق به دریافت قراردادش شد. گفته می شود یکی از مهمترین اعضای کادرفنی هم بخشی از پول خود را دریافت کرده است.

فوتبال ایران لیگ برتر فوتبال دربی سرخابی دربی هفتاد و پنج لیگ ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر