کد خبر: 22657 A

فهرست نهایی AFC اعلام شد؛

مراسم انتخاب برترین‌های فوتبال آسیا در سال 2012 روز پنجشنبه 9 آذرماه در کوالالامپور مالزی برگزار می‌شود.

فهرست نهایی نامزدهای دریافت بهترین‌های فوتبال سال 2012 آسیا درحالی اعلام شد که فوتبال ایران در 6 بخش بهترین فدراسیون‌های عضو AFC، فدراسیون منتخب بازی جوانمردانه، بهترین تیم ملی فوتسال، بهترین بازیکن فوتسال سال، بهترین داور سال و بهترین بازیکن سال کاندیدا دارد.

به گزارش ایلنا، مراسم انتخاب برترین‌های فوتبال آسیا در سال 2012 درحالی روز پنجشنبه 9 آذرماه در کوالالامپور مالزی برگزار می‌شود که طبق اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا فوتبال ایران در 6 بخش این انتخابات نامزد دریافت بهترین‌های سال آسیا را دارد.

در بخش بهترین فدراسیون‌های عضو AFC، فدراسیون فوتبال ایران با فدراسیون‌‎های ژاپن، کره‌جنوبی و قطر برای دریافت عنوان بهترین فدراسیون سال 2012 آسیا به رقابت می‌پردازد.

علی کفاشیان که در روزهای اخیر مورد انتقادات شدیدی قرار گرفته، حالا فدراسیون تحت ریاستش کاندیدای بهترین آسیا شده است

در بخش فدراسیون منتخب بازی جوانمردانه، هم نام فدراسیون فوتبال ایران به همراه فدراسیون‌های فوتبال استرالیا و ازبکستان به عنوان کاندیداهای نهایی انتخاب شده‌اند.

تیم ملی فوتسال ایران به همراه تیم‌های ملی فوتسال ژاپن و تایلند کاندیداهای دریافت بهترین تیم ملی فوتسال سال آسیا هستند و محمد کشاورز هم برای دریافت جایزه بهترین بازیکن سال آسیا با رافائل هنمی از ژاپن و سوئنک‌لانگ سوفاووت از تایلند به رقابت می‌پردازد.

نام علیرضا فغانی هم در بین 3 نامزد دریافت جایزه بهترین داور سال آسیا قرار دارد. راوشان ایرماتوف از ازبکستان و یوئیچی نیشیمورا از ژاپن رقیبان فغانی در این بخش هستند.

همانطور هم که در گذشته اعلام شده بود علی کریمی به همراه ژنگ ژی کاپیتان تیم ملی چین و لی کئونگ هو بازیکن تیم ملی کره‌جنوبی، کاندیداهای دریافت جایزه بهترین بازیکن سال آسیا هستند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر