کد خبر: 2302 A

علیرضا سهرابی:

داوران جام جهانی آخرین اردوی خود را در چک پشت سرگذاشتند که من یکی از داورانی بودم که بالاترین نمرات را گرفتم.

داور انتخاب شده ایرانی در جام جهانی فوتسال اظهار امیدواری کرد تیم ملی ایران به فینال جام‌جهانی فوتسال صعود کند.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، علیرضا سهرابی با بیان این مطلب اظهارکرد: با توجه به اینکه میزبان جام جهانی فوتسال تایلند است و یک کشور آسیایی میزبان مهمترین تورنمنت فوتسال جهان شده، مسلما داوران آسیایی هم باید در این جام به خوبی خودشان را نشان دهند. از آسیا داوران کشورهای ایران، ژاپن، استرالیا، کره جنوبی، قرقیزستان، ازبکستان، لبنان وچین هستند.

وی ادامه داد: ما 4 سال زیر نظر فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا بودیم. من اولین بار هم نیست داور جام جهانی می شوم. در سال 2008 هم در جام جهانی فوتسال برزیل، حضور داشتم. داوری فوتسال در کشورهای صاحب نام وضعیت خوبی دارد. داوران ایرانی، برزیلی و اسپانیایی جایگاه ویژه ای در قضاوت فوتسال جهان دارند اما متاسفانه برای داوران و خوشبختانه برای فوتسال آن کشورها، داوران کشورهای صاحب نام زمانی که تیم‌ها به مرحله نیمه نهایی می رسند طبق روالی که وجود دارد از لیست خارج می شود.

سهرابی در پایان گفت: البته من آرزو دارم که تیم ملی فوتسال ایران به فینال جام جهانی فوتسال برسد اما اینکه می توانم به عنوان نماینده جامعه داوری ایران در جام جهانی که بالاترین سطح است حضور داشته باشم خوشحالم. من هر سال در مالزی تست‌های مورد نظر کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا را پشت سر می‌گذارم و تنها داوری آسیایی بودم که در رقابت‌های جام ملت‌های فوتسال اروپا قضاوت کردم. البته داوران جام جهانی آخرین اردوی خود را در چک پشت سرگذاشتند که من یکی از داورانی بودم که بالاترین نمرات را گرفتم.

کمیته فوتسال فوتسال ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر