کد خبر: 2913 A

مردم نمی‌خواهند بیت‌المال خرج فوتبال شود؛

کجای دنیا یک مدیر خودسرانه بازیکنان را انتخاب و سپس اقدام به جذب مربی می‌کند/بسیاری از جوانان مشکلات عدیده اقتصادی دارند اما آقایان بیت‌المال را در فوتبالی هزینه می‌کنند.

عضو سابق هیات مدیره باشگاه پرسوپلیس تاکید کرد که در فوتبال مریض ایران بهترین مدیران هم نمی توانند به عنوان اعضای هیات مدیره باشگاه های پرسپولیس و استقلال موفق عمل کنند.

محمد پنجعلی درگفتگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به شایعات مطرح شده در خصوص ترکیب جدید هیات مدیره باشگاه پرسپولیس اظهار کرد: سوای نام افراد، من اعتقاد دارم در این فوتبال دولتی و مریض بهترین افراد هم نمی توانند تاثیر زیادی در موفقیت یک باشگاه داشته باشند. متاسفانه یک سیستم کاملا اشتباه و مخالف فوتبال دنیا بر فوتبال ایران حاکم است که اجازه نمی دهد بهترین مدیران هم عملکرد مطلوبی از خود به جای بگذارند.

وی افزود: این که چه افرادی به عضویت هیات مدیره باشگاه پرسپولیس در می آیند اصلا مهم نیست چرا که راه‌گشای مشکلات این فوتبال نفر نیست و افراد نمی توانند در آن تاثیر مستقیمی داشته باشند ضمن آنکه این شرایط روز به روز بدتر هم می شود.

کاپیتان سابق پرسپولیس تصریح کرد: یک عضو هیات مدیره در بهترین حالت پول‌آوری خوبی برای باشگاهی همچون پرسپولیس خواهد داشت. به عنوان مثال حسین هدایتی در طول زمانی که عضو هیات مدیره این باشگاه بود هزینه‌های بسیاری را از جیب شخصی خودش متحمل شد اما بعد از اینکه دید هیچ نتیجه ای ندارد همه چیز را رها کرد و رفت.

وی گفت: در فوتبال ایران با توجه به اینکه اصول درآمدزایی برای باشگاه‌ها وجود ندارد نباید به آینده آن هم خوشبین بود. برای مثال فوتبال ما نه حق پخش تلویزیونی کاملی دارد و نه درآمد زیادی از محل تبلیغات. مطمئنا در کشوری که کسی نمی تواند حق خود را از صدا و سیما بگیرد نباید انتظار داشت که فوتبال آن هم پیشرفت کند.

پنجعلی دررابطه با شایعه حضور مهدی تاج در هیات مدیره پرسپولیس اظهار کرد: همانطور که گفتم افراد در این سیستم نقشی ندارند. مطمئنا فردی همچون مهدی تاج به خواسته خودش قرار نیست عضو هیات مدیره پوسپولیس شود و مطمئن باشید که از او خواسته‌اند به صحنه بیاید.

وی در پاسخ به این سوال که آیا از شما برای بازگشت به هیات مدیره پرسپولیس دعدت نشده گفت: هیچ صحبتی نشده و اگر هم بخواهند مطمئن باشید قبول نخواهم کرد چرا که به این سیستم فوتبالی و باشگاه‌داری هیچ اعتقادی ندارم.

این عضو سابق هیات مدیره باشگاه پرسپولیس همچنین در پاسخ به این سوال که آیا این تیم از بحران کنونی به سلامت عبور خواهد کرد، گفت: من به این قضیه خوش بین نیستم چون اصولی پشت تفکرات این باشگاه نبوده است. در کجای دنیا یک مدیر خودسرانه بازیکنان را انتخاب و سپس اقدام به جذب مربی می کند. آن هم مربی که نه شناختی از بازیکنان انتخابی دارد و نه کل فوتبال ایران را می شناسد.

وی افزود: مطمئن باشید کمیته فنی هم میلی به انتخاب این مربی نداشت و آقایان به اصرار خودشان ژوزه مانوئل را به ایران آوردند. متاسفانه دوستان از روی شناخت ناچیزشان از فوتبال محسن عاشوری که شناخت کاملی از بازیکنان داشت را نیز از کنار این مربی پرتغالی به طرز عجیبی کنار گذاشتند و اکنون شخصی به نام شیرینی روی نیمکت پرسپولیس باید بنشیند که توضیح در مورد سابقه فوتبالی او نیازی نیست.

وی در پایان خطاب به مدیران ورزش و فوتبال کشور گفت: مردم به هیچ وجه دوست ندارند از بیت المال برای فوتبال هزینه شود. جای تاسف است که بسیاری از جوانان ما با مشکلات عدیده اقتصادی و بیکاری مواجه‌اند اما آقایان پول‌های میلیاردی بیت المال را به نام خود در فوتبالی هزینه می کنند که هیچ برایند بین المللی و حتی داخلی برای ما ندارد.

پرسپولیس محمد پنجعلی فوتبال دولتی پول‌های میلیاردی هیات مدیره
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر