کد خبر: 29934 A

ورزش خصوصی بعد از 6 سال پیشرفت نداشته؛

اینکه چرا بعد از 6 سال که ورزش خصوصی شده هیچ پیشرفتی نداشته، از مهمترین دستاوردهای چنین همایش‌هایی است.

مدیرعامل باشگاه فولادماهان اصفهان گفت: شرط ماندن بخش خصوصی ایجاد بسترهای درآمدزایی و استقلال با ثبات آنها است.

محمدرضا ساکت در گفت‌وگو با ایلنا درباره اولین همایش بین‌المللی خصوصی‌سازی و سرمایه‌گذاری در ورزش گفت: این همایش خوب و جامع بود. سطع علمی به جهت حضور اساتید دانشگاهی و سخنرانان خارجی بسیار بالا بود. سازمان یافتگی خوبی میان مباحث بود و به جهت غنای مطالب دستاوردهای خوبی به همراه داشت.

وی افزود: نفس وجودی چنین همایش‌هایی امیدهایی را درخصوص بررسی موانع و شناخت راه‌ها ایجاد می‌کند به خصوص که در این مرحله مجلس در حال تدوین قانون حمایت از باشگاه‌ها است و اینگونه همایش‌ها می‌تواند اتاق فکر خوبی شود برای مجلس تا از برآیند دیدگاه‌ها استفاده کرده و مشکلاتی که در بحث خصوصی‌سازی ورزش وجود دارد را برطرف کند.

مدیرعامل باشگاه ماهان تاکید کرد: اینکه چرا بعد از 6 سال که ورزش خصوصی شده هیچ پیشرفتی نداشته، از مهمترین دستاوردهای چنین همایش‌هایی است.

ساکت درخصوص مقاله ارائه شده خود در این همایش نیز توضیحاتی داد و گفت: بنده در دو بخش صحبت کردم که با هدف معرفی ضرورت‌های سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری ورزشی و مقایسه بین ظرفیت‌های بین المللی و ایران، همچنین بررسی ظرفیت‌های بالقوه در حوزه ایجاد بازار گردشگری ورزشی بود.

وی ادامه داد: در زمینه‌های درآمدزایی ناشی از میزبانی رویداد ورزشی، مخاطبین و بازدیدکننده‌های رویدادهای ورزشی، عوامل تاثیرگذار بر جذب بیشتر بازدیدکنندگان از رویدادهای ورزشی، ضرورت‌های کمی و کیفی تاثیرگذار بر واگذاری میزبانی به یک شهر و یک کشور، تاثیرات فنی ورزشی میزبانی رویدادهای ورزشی، تاثیرات عمومی میزبانی رویدادهای ورزشی برای یک شهر یا یک کشور و سهم ایران و جهان از توریسم ورزشی مطالبی همراه با تجربیات ارائه کردم.

ساکت در پایان یادآور شد: با بیان تمام این موضوعات باید به سمتی برویم که بهره‌گیری بیشتری از شرایط اقلیمی و استفاده از ظرفیت‌های مضاعف گردشگری ورزشی در ایران داشته باشیم، ضمن اینکه ایجاد هماهنگی بین سازمان‌ها و نهادهایی که در حوزه‌های ورزشی و گردشگری خدمات ارائه می‌دهند، می‌تواند به بخش خصوصی در ورزش کمک شایانی داشته باشد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر