کد خبر: 4085 A

نظر به اینکه مسابقات لیگ برتر فوتبال ساحلی بانوان فصل 92-91 از مورخ 30/6/91 آغاز می شود، جهت هرچه بهتر و منظم برگزار شدن مسابقات نسبت به موارد ذیل اقدامات لازم صورت پذیرد.

دبیر کل فدراسیون فوتبال در نامه‌ای به ۸ هیئت استانی ضمن گوشزد قوانین مسابقات بر برگزاری مناسب لیگ برتر فوتبال ساحلی بانوان تاکید کرد.

به گزارش ایلنا، مهدی محمد نبی دبیرکل فدراسیون به ارسال نامه‌ای به روسای هیئت‌های فوتبال استان‌های اصفهان، مازندران، گیلان، البرز، بوشهر، هرمزگان، کرمان و چهارمحال و بختیاری نکاتی را درباره برگزاری هر چه بهتر رقابت ها یادآور شد.

دراین نامه آمده است:

نظر به اینکه مسابقات لیگ برتر فوتبال ساحلی بانوان فصل 92-91 از مورخ 30/6/91 آغاز می شود، جهت هرچه بهتر و منظم برگزار شدن مسابقات نسبت به موارد ذیل اقدامات لازم صورت پذیرد.

1. حضور پزشک، آمبولانس و نیروی انتظامی در مسابقات ضروری است که می‌بایست از سوی هیئت فوتبال استان و باشگاه میزبان هماهنگ شود. در صورت تعطیل شدن مسابقه‌ای به دلیل عدم حضور پزشک، آمبولانس، نیروی انتظامی یا آماده نبودن امکانات برابر مقررات و رای کمیته انضباطی عمل خواهد شد.

2. حضور نماینده هیئت فوتبال استان در مسابقات ضروری است که موظف است همکاری لازم را با نماینده فدراسیون در خصوص رفع نواقص و برگزاری هرچه بهتر مسابقات به عمل آورد.

3. انجام اقدامات فرهنگی در مسابقات بخصوص برای تماشاچیان و ارسال گزارش آن به کمیته فرهنگی فدراسیون. لازم به ذکر است در صورت هرگونه تخلف از سوی تماشاگران که از سوی نماینده فدراسیون گزارش شود جریمه مذکور از سوی کمیته انضباطی بعهده تیم خاطی است.

4. CD ضبط مسابقات ظرف 72 ساعت می‌بایست به کمیته فوتبال ساحلی ارسال شود.

5. انجام یا عدم انجام مسابقه از اختیارات داور مسابقه با نماینده فدراسیون است و عوامل دیگر برگزار کننده مسابقات به هیچ عنوان مجاز به تعطیلی آن نیستند. ضمناً، در صورت اعلام از سوی نماینده فدراسیون تیم‌ها می‌بایست 24 ساعت در محل مسابقه حضور داشته باشند و تیم میزبان همکاری‌های لازم را به عمل آورد.

6. هر باشگاه بایستی 2 دست پیراهن و شورت شماره دار (در جلو و پشت) در دو رنگ متضاد تهیه نمانید تیم‌های میزبان موظف به استفاده از پیراهن اول در مسابقات خود هستند و تیم میهمان در صورت همرنگ بودن پیراهن با پیراهن تیم میزبان موظف به استفاده از پیراهن دوم خود است.

7. کلیه تیم‌ها می‌بایستی در مسابقات کاور غیر همرنگ لباس خود همراه داشته باشند.

8. شماره بازیکنان بایستی با لیست اولیه و شماره درج شده در کارت مسابقات که مورد تائید هیئت و فدراسیون رسیده یکسان باشد و تا آخر مسابقات بدون تغییر باقی بماند. در صورت تغییر بدون اطلاع قبلی طبق مقررات آئین نامه انضباطی اقدام خواهد شد.

9. در کلیه مسابقات(دوره‌ای رفت و برگشت) هر بازیکن با دریافت 3 کارت زرد متوالی یا متناوب یا یک کارت قرمز از مسابقه بعدی محروم می‌شود.

10. سرپرست تیم موظف است در تمام مسابقات کارت بازی کلیه بازیکنان و همراهان که توسط فدراسیون فوتبال صادر گردیده را همراه داشته باشند و به نماینده فدراسیون تسلیم کنند.

11. تیم‌ها می‌بایست حداقل 24 ساعت قبل از شروع مسابقه در شهر میزبان حضور داشته و محل استقرار خود را توسط سرپرست تیم به هیئت فوتبال استان و باشگاه میزبان اعلام کنند.

12. تغییر محل برگزاری مسابقه بدون هماهنگی و موافقت کمیته فوتبال ساحلی مجاز و مقدور نیست و در صورت تغییر می‌بایست یک هفته قبل با ذکر دلیل، بصورت مکتوب به فدراسیون ابلاغ کنند.

13. مسئولیت کلیه عواقب ناشی از حرکات و عکس العملی غیر ورزشی، ناجوانمردانه و دور از شئونات اخلاقی بازیکنان و کادر تیم در استادیوم و همچنین زمین محل برگزاری مسابقه علاوه بر خاطیان سرپرست می‌بایست پاسخگو باشد و مسئولین باشگاه جهت جلوگیری از اینگونه موارد می‌بایست تمهیدات ویژه‌ای را اتخاذ و اجرا کنند. رسیدگی به تخلفات عوامل تیم‌ها و تعیین تنبیهات براساس آئین نامه و آرای کمیته انضباطی صورت می‌پذیرد.

14. چنانچه مسابقه‌ای بدلیل عدم حضور غیرموجه یک تیم از طرف داور مسابقه تعطیل شود نتیجه 3 بر صفر به نفع تیم مقابل اعلام می‌شود. در صورت ارائه مدارک مستند دال بر عدم تخلف تیم حاضر نشده نتیجه طبق آئین نامه انضباطی پس از اعلام نظر کارشناسی از سوی کمیته اجرایی مسابقات اعلام خواهد شد.

15. چنانچه تیمی در یک دوره از مسابقات بدون عذر موجه در دو دیدار متناوب یا متوالی جهت برگزاری مسابقه حاضر نشود ضمن ارجاع پرونده به کمیته انضباطی بشرح ذیل اتخاذ تصمیم خواهد شد:

الف: ضمن حذف تیم متخلف از دور مسابقات نتایج حاصله از دیدارهای برگزار شده قبل به قوت خود باقی است و هیچگونه تغییری در جدول مسابقات حادث نمی‌شود لیکن نتیجه دیدارهای بعد از عدم حضور دومین مسابقه3 بر صفر ثبت خواهد شد.

ب: تیم متخلف به یک رده مسابقاتی پایین‌تر سقوط داده می‌شود و سایر جرائم طبق مقررات و رای کمیته انضباطی اتخاذ خواهد شد.

16. در صورت محرومیت کادر فنی توسط کمیته انضباطی و یا داوران (در حین مسابقه) روی نیمکت تیم مربوطه، فرد مربوطه حق برقراری هیچ‌گونه ارتباطی با نیمکت (وسایل ارتباطی و........) را ندارند و در صورت گزارش توسط نماینده فدراسیون پرونده وی به کمیته انضباطی ارسال خواهد شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر