کد خبر: 4089 A

حسین عسگری رئیس دپارتمان داوری لیست داوران و کمک داوران بین المللی فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی آقایان و بانوان در سال 2013 میلادی که توسط اعضای کمیته داوران به تصویب رسید را اعلام کرد.

رئیس دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال لیست داوران بین‌المللی را اعلام کرد.

به گزارش ایلنا، حسین عسگری رئیس دپارتمان داوری لیست داوران و کمک داوران بین المللی فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی آقایان و بانوان در سال 2013 میلادی که توسط اعضای کمیته داوران به تصویب رسید را اعلام کرد.

وی در این باره گفت: اعضای کمیته داوران در جلسه روز دوشنبه 20 شهریور پس از سه ساعت بحث و تبادل نظر در خصوص معرفی داوران و کمک داوران بین المللی تصمیم گرفت. این تصمیم با توجه به عملکرد آنان در فصل قبل و جاری و همچنین سیاست های کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا مبنی بر جوانگرایی و با هدف ایجاد انگیزه برای داوران و جامعه داوری به گونه ای که این احساس به وجود آید که کمیته داوران به طور کامل عملکرد آنها را زیر نظر داشته و داورانی که شایستگی کامل را داشته اند در لیست بین المللی قرار می گیرند و بالعکس کسانی که نتوانند خواسته کمیته داوران را بر آورده کنند جای خود را به داوران جوان و آینده دار خواهند داد، گرفته شد.

عسگری افزود: با توجه به مراتب فوق و سیاست های ذکر شده تغییرات عمده ای در لیست بین المللی صورت گرفت که نمونه آن موعود بنیادی فر و حسن اکرمی که در طرح توسعه و پیشرفت داوری آسیا 4 سال متوالی در کلاس های کنفدراسیون فوتبال آسیا شرکت داشته اند و با توجه به موفقیت های آن در کلاس های مختلف و همچنین عملکرد فنی و شرایط سنی بسیار مناسب (26 و 27 سال)، برای اولین بار در کشور به لیست داوران بین المللی معرفی شدند. امیدوارم با اتکا به خداوند متعال داوران معرفی شده و سایر داوران کشور در جهت توسعه و پیشرفت کیفی داوری و رقابت با داوران سایر کشورهای آسیایی موفق و سربلند باشند.

در ادامه عسگری از دیدگاه و نگرش اعضای کمیته داوران مبنی بر توجه به سیاست های فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا در خصوص آینده نگری و توسعه کیفی داوری تشکر و قدردانی کرد.

وی لیست داوران را بدین ترتیب اعلام کرد:

داوران بین المللی فوتبال آقایان:

علیرضا فغانی-محسن ترکی-سعید مظفری زاده-اشکان خورشیدی-محمدرضا اکبریان-موعود بنیادی فر-حسن اکرمی

کمک داوران بین المللی فوتبال آقایان:

حسن کامرانی فر-رضا سخندان-محمدرضا ابوالفضلی-محمدرضا منصوری-بابک داوری-علیرضا کهوری-سعید علی نژادیان-رسول فروغی-سجادی طوری

داوران بین المللی فوتسال آقایان:

علیرضا سهرابی-محمود رضا نصیرلو-وحید عرض پیما-عبدالحمید باقری

داوران بین المللی فوتبال ساحلی آقایان:

سید رامین حقیقی زاده-فرشید حقیقت جو-علی شریفات-ابراهیم اکبرپور

داوران بین المللی فوتبال بانوان:

سلطنت نوروزی-شیوا یاری-سرور ساعدی

کمک داوران بین المللی فوتبال بانوان:

انسیه خباز مافی-معصومه شکوری-بهناز حسینی نقوی- سمانه محسنی کیاسری

داوران بین المللی فوتسال بانوان:

مریم پورجعفریان-فاطمه کمندی-مهدیه رشیدی رنجبر

وی در پایان گفت: از محسن ترکی تشکر و قدردانی می کنم چرا که برای حمایت از موفقیت جامعه داوری شخصا پیشنهاد داد که به دلیل حضور فغانی در لیست داوران کاندیدای حضور در جام جهانی 2014 برزیل، وی به عنوان نفر اول در لیست قرار گیرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر