کد خبر: 527 A

استقلال به یک فوروارد شش‌دانگ نیاز دارد؛

نتیجه دربی را حرکات صحیح و برنامه منظم و حرفه‌ای تعیین می‌کند. واقعا نمی‌شود روی دربی حساب باز کرد.

بازیکن اسبق استقلال درخصوص بازی هفته پنجم استقلال اظهار داشت: اگر بخواهیم از زاویه نگاه فنی به این بازی نگاه کنیم به نظر می‌‌آید مشکل استقلال در این بازی که نتوانست با برد آن را پشت سر بگذارد، کمی تابع احساسی شدن و سرانجام یک بازی بی‌هدف بود، یعنی هدف آنها شکست ملوان بود ولی متاسفانه نتوانستیم سرعت دلخواه را ببینیم، نه در خط حمله و نه در خط هافبک.

به گزارش ایلنا، مهدی پاشازاده با بیان این مطلب اظهارداشت: یک نکته که چندان مورد قبول من واقع نشد توپ‌های مستقیم بود که بیش از حد از آن استفاده شد. چیزی که باعث افزایش جذابیت یک فوتبال می‌شود انجام کارهای ترکیبی و پاس‌های کوتاه و در عمق است. بر عکس استقلال این ملوان بود که سرعت لازم را چاشنی کارش کرده بود.

وی ادامه داد: استقلال پس از دریافت گل فشار زیادی را به ملوان آورد و توانست به گل تساوی برسد و حتی تا پای برد هم پیش رفت و این مشکل گلزنی باید طی بازی‌های آتی حل شود. استقلال به یک فوروارد شش‌دانگ نیازمند است تا خیالش از گل شدن توپ‌های آخر راحت شود.

بازیکن سال‌های دور استقلال همچنین تصریح کرد: تیم‌ها مقابل استقلال و پرسپولیس با قدرت هر چه بیشتر ظاهر خواهند شد و در واقع باید گفت ورق برگشته و در زبان انگلیسی اصطلاحی هست که می‌گوید «بدون احترام» یا همان نداشتن ترس مقابل تیم‌های بزرگ. سایر تیم‌ها حتی در آزادی هم برای استقلال و پرسپولیس دردسر ایجاد می‌کنند و این، کار را برای این دو تیم بزرگ پایتخت سخت و دشوار خواهد کرد.

پیشکسوت استقلال همچنین دربی هفتاد و پنجم در هفته ششم را غیر قابل پیش‌بینی خواند و گفت: این هفته در واقع نقطه اوج و نقطه عطف کارنامه این دو تیم است. هر کدام از تیم‌ها که بتوانند دیگری را ببرند از فشار بالای روحی خارج گشته و راحت‌تر کار خود را پیش می‌برند.

وی همچنین متذکر شد: واقعا نمی‌شود روی دربی حساب باز کرد و برنده را از قبل تعیین کرد. گاهی تیمی گل می‌زند و تیم مقابل تا دقیقه 90 فشار آورده و در نهایت گل تساوی را خواهد زد. استقلال از لحاظ موقعیت و مهره به نظر من از پرسپولیس بهتر است، هر چند نتیجه دربی را حرکات صحیح و برنامه منظم و حرفه‌ای تعیین می‌کند.

 

پرسپولیس دربی سرخابی شهرآورد استقلال تهران مانوئل ژوزه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر