کد خبر: 6400 A

پیشنهاد بدهند بررسی می‌کنم؛

اگر افرادی که برای تشکیل مجمع فوق‌العاده امضا جمع می‌کنند به من هم پیشنهاد بدهند آن را بررسی می‌کنم.

رئیس هیات فوتبال استان اصفهان ضمن تکذیب صحبت‌های مدیرعامل پرسپولیس مبنی بر مشکوک بودن میزبانی تیم سپاهان اصفهان از این تیم گفت: باید متذکر شوم باشگاه میزبان مسئولیتی نسبت به تغذیه، اسکان و مسائل جانبی ندارد.

علی اکبر ابرقویی نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با بیان این مطلب افزود: هر باشگاهی که برای انجام مسابقه‌ای به مسافرت به شهر دیگری می‌رود همه پشتیبانی ها بر عهده خود همان تیم میهمان است. تیم میهمان باید هتل محل اسکان، تغذیه و حتی آبی که در کنار زمین برای مصرف بازیکنان قرار می‌گیرد را تهیه کنند و تیم میزبان در این موضوعات دخالتی ندارند.

وی ادامه داد: طبق قانون مسابقات لیگ برتر تیم‌های میزبان باید تمامی هزینه‌های ترابری و اسکان را خودشان پرداخت کنند. در جریان مسابقات لیگ برتر هم ناظران فدراسیون، داوری، ناظر فرهنگی، تمامی اتفاقات رخ داده در جریان مسابقه و پیرامون آن را به دقت زیر نظر دارند. تیم‌ها نیز آنقدر مراقب هستند که نمی‌گذارند مسائل حاشیه‌ای خاصی برای تیم رخ دهد چراکه تمامی امور از تغذیه تا آب مصرفی را خودشان تهیه کرده و کیفیت آنها را زیر نظر دارند.

رئیس هیات فوتبال استان اصفهان همچنین خاطرنشان کرد: البته در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا قضیه فرق می‌کند و تیم میزبان باید تمامی امور از جمله اسکان، تغذیه و محل انجام تمرین را برعهده داشته باشد اما در مسابقات لیگ برتر چنین موضوعی صحت ندارد.

ابرقویی نژاد در خصوص اینکه مدیرعامل باشگاه پرسپولیس عنوان کرده فقط یک آمبولانس در ورزشگاه بوده و این خلاف قانون است، گفت: 2 آمبولانس در ورزشگاه بود و به طور یقین اگر بازی با یک آمبولانس پیگیری می‌شد ناظران لیگ برتر چنین اجازه‌ای را نمی‌دادند بازی برگزار شود. فیلم بازی هم بارها و بارها نشان داد 2 آمبولانس در ورزشگاه وجود دارد. از لحاظ اسکان تماشاگران نیز مشکل خاصی به وجود نیامد. طبق قانون ما باید 10درصد از جایگاه استادیوم را به هواداران پرسپولیس می‌دادیم که شاید بیشتر از آن هم در اختیار آنها قرار گرفت و آنها بدون هیچ مشکلی در استادیوم اسکان یافتند.

رئیس هیات فوتبال استان اصفهان درخصوص از حال رفتن برخی از بازیکنان پرسپولیس تاکید کرد: حضور در تیم بزرگ و پرتماشاگری مثل پرسپولیس باعث می‌شود بازیکنان آن تیم تحت فشار شدیدی قرار بگیرند و به همین دلیل مشکلات جسمانی برای آنها به وجود بیاید و بازیکنان پرسپولیس شاید به همین دلیل آمادگی همیشگی را نداشتند.

ابرقویی‌نژاد درخصوص تشکیل جلسه فوق‌العاده مجمع فدراسیون فوتبال متذکر شد: صحبتی در این خصوص مطرح نشده، اما اگر افرادی که برای تشکیل مجمع فوق‌العاده امضا جمع می‌کنند به من هم پیشنهاد بدهند آن را بررسی می‌کنم.

وی با اشاره به اینکه این احتمال وجود دارد در جلسه مجمع فوق‌العاده فدراسیون فوتبال بحث برکناری کفاشیان از ریاست فدراسیون مطرح شود، گفت: این موضوع باید مورد بررسی قرار بگیرد و من هم به موقع به آن رسیدگی خواهم کرد.

فوتبال ایران لیگ برتر فوتبال پرسپولیس تهران سپاهان اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر