کد خبر: 6402 A

خداحافظی رسمی گل محمدی؛

عبدالصمد مرفاوی رسما به عنوان سرمربی تیم صبای قم در ادامه دوازدهمین دوره رقابت‌های لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور انتخاب شد.

عبدالصمد مرفاوی رسما به عنوان سرمربی تیم صبای قم در ادامه دوازدهمین دوره رقابت‌های لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور انتخاب شد.

به گزارش ایلنا، مسئولان باشگاه صبای قم دوشنبه شب رسما با یحیی گل‌محمدی مدافع سابق تیم‌ ملی فوتبال کشورمان تسویه حساب کرده و در جلسه‌ای مهم در استانداری قم با عبدالصمد مرفاوری بازیکن با سابقه تیم ملی فوتبال کشورمان به توافق رسیدند و این مربی با عقد قراردادی رسمی در رأس کادر فنی صبای قم در ادماه بازی های دوازدهمین دوره رقابت‌های لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور جام خلیج فارس قرار گرفت.

این در حالی است که عبدالصمد مرفاوی در لیگ‌‌های نهم، دهم و یازدهم نیز در لیگ برتر مربی استقلال و مس کرمان بود و در لیگ یازدهم بعد از اینکه نتوانست با تیم فوتبال مس کرمان در لیگ برتر نتیجه لازم را کسب کند، از مسئولیت خود کنار رفت.

مهاجم سابق تیم ملی فوتبال کشورمان در لیگ نهم نیز سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران بود و بعد از مربیگری در تیم‌ مس کرمان در یازدهمین دوره رقابت‌های لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور جای خود را ابتدا به میروسلاو بلاژویچ و سپس ابراهیم قاسم پور داد و از این تیم جدا شد.

مرفاوی یکی از فوتبالیست های با سابقه ایرانی است که در زمان بازیگری خود در خط حمله یک مهاجم طراز اول در تیم ملی فوتبال کشورمان و تیم استقلال تهران بود و از جمله بازیکنان با اخلاق فوتبال ایران در گذشته و حال محسوب می شود.
مهاجم سابق تیم ملی فوتبال کشورمان در دوران بازی‌ خود در تیم ملی، موفق به زدن گل های ارزشمندی برای تیم ملی فوتبال شد که یکی از حساس ترین آنها در مسابقات آسیایی پکن در سال 1990 بود که در نهایت قهرمانی تیم ملی کشورمان را به دنبال داشت.

یحیی گل‌محمدی سرمربی جدید تیم فوتبال صبای قم، متولد 28 اردیبهشت ماه سال 1343 در بندر امام خمینی (ره) است و صبای قم سومین تیمی است که وی به عنوان سرمربی در دوران فعالیت خود در عرصه مربیگری در رقابت های لیگ برتر فوتبال باشگاه های کشور روی نیمکت آن می نشیند.

در 9 سال حضور تیم فوتبال صبا در رقابت‌های لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور تاکنون مربیانی از جمله پرویز مظلومی، میلان زیوادینوویچ، محمود یاوری، فرهاد کاظمی، فیروز کریمی، رسول کربکندی، یحیی گل‌محمدی، محمدحسین ضیایی، مجید جلالی و عبدالله ویسی سرمربی صبای قم بوده‌اند و عبدالصمد مرفاوی در ادامه بازی های فصل 92-1391 لیگ برتر فوتبال ایران به عنوان جانشین یحیی گل محمدی که به کادر فنی تیم پرسپولیس تهران پیوسته است، از هفته دهم لیگ دوازدهم در رأس کادر فنی تیم فوتبال صبای قم در لیگ دوازدهم قرار گرفت.

 

مرفاوی گل محمدی صبای قم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر