کد خبر: 6458 A

لیگ برتر فوتبال-هفته دهم؛

استقلال با 13 امتیاز هشتم است/نفت آبادان با 7 امتیاز در مکان شانزدهم رقابت‌های لیگ برتر قرار دارد.

لیگ برتر فوتبال از فردا چهارشنبه در حالی وارد دهمین هفته می‌شود که فوتبال ایران روزهای پرتلاطمی را پشت سر می‌گذارد و اتفاقات بازی سپاهان و پرسپولیس نیز شوکی بزرگی به لیگ برتر وارد کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، دهمین هفته از لیگ برتر فوتبال فردا چهارشنبه با برگزاری 4 بازی در 4 شهر کشور پیگیری خواهد شد که البته یک بازی هم که قرار بود بین راه‌آهن و مس کرمان در اکباتان برگزار شود که به دلیل همزمانی با رقابت‌های نوجوانان آسیا لغو شد. مهمترین دیدار عصر فردا را نفتی های آبادانی مقابل استقلال برگزار خواهند که در زیر مروری داشته‌ایم بر وضعیت دو تیم قبل از رویارویی که درادامه می‌خوانید.

صنعت نفت آبادان – استقلال تهران

نفتی‌های آبادان در تکاپوی نجات

این بازی بدون شک یکی از مهمترین بازی های هفته دهم خواهد بود چراکه بازی‌های استقلال و صنعت نفت معمولا جذاب از آب در می‌آید. نفتی‌های آبادانی لیگ امسال را بسیار پر فراز و نشیب آغاز کرده‌اند، حتی در مقطعی کار تا آنجا پیش رفت که کاستای پرتغالی برکنار شود ولی مدیران این باشگاه جنوبی ترجیح دادند باز هم به پای این مربی بایستند تا از وضعیت بحرانی خارج شوند. آبادانی‌ها بر روی این بازی حساب ویژه ای بازکردند و حتی برای پیروزی بر استقلال پاداش هم در نظر گرفته اند تا با روحیه دادن به بازیکنان و کادرفنی آنها را مهیای این دیدار بزرگ کنند. نفت آبادان در حال حاضر با یک برد، 4 تساوی و 4 باخت و با 7 امتیاز در مکان شانزدهم جدول رقابت‌های لیگ برتر قرار دارد که منطقه سقوط آزاد محسوب می‌شود و کاستا و تیمش باید از امتیاز میزبانی نهایت استفاده را ببرند تا بتوانند حذاقل صعودی چند پله‌ای در جدول داشته باشند. آنها که با 19 گل خورده ضعیف‌ترین خط دفاع لیگ را نیز به خود اختصاص داده‌اند باید ابتدا دروازه خود را مقابل خط آتش سربازان ژنرال آبی‌ها بسته نگه دارند و بعد به فکر گشودن دروازه سیدمهدی رحمتی باشند.

اما در سوی دیگر ژنرال و تیمش هم چندان نتایج رضای‌بخشی نگرفته‌اند. اکثر کارشناسان اعتقاد داشتند تیم قلعه‌نویی را باید از هفته ششم به بعد دید ولی در حال حاضر که وارد دهمین هفته لیگ شده‌ایم چیز خاصی از تیم قلعه‌نویی ندیده ایم. معمولا تیم های ژنرال خط اتشی مرگبار داشتند ولی این استقلال مدل 91 در این این زمینه هم چندان روزهای پرفروغی را پشت سر نگذاشته و آنها فقط 6گل را وارد دروازه‌ی رقبا کرده اند که آماری نا امید کننده از تیم تحت هدایت امیر قلعه‌نویی ارائه می‌کند. البته استقلالی ها در هفته گذشته در آزادی تحت تاثیر تشویق فرهاد مجیدی توسط هواداران تیم نیز بودند که حاشیه‌های بسیاری در این زمینه ایجاد شد و حتی مدیران باشگاه دست به افشاگری و مصاحبه‌های رنگارنگ علیه ستاره سابق و محبوب تیم استقلال زدند که بازخورد خوبی نیز در بین اهالی فوتبالی به همراه نداشت. با این حال استقلال در حال حاضر با 13 امتیاز در جایگاه هشتم لیگ برتر قرار دارد و قلعه نویی بسیار امیدوار است از آبادان نیز با دست پر به تهران بازگردند تا کمی به اوضاع خود در جدول سر و سامان ببخشند.

- برنامه روز نخست هفته دهم لیگ برتر به شرح زیر است:

چهارشنبه 5/7/91

نفت آبادان - استقلال ساعت 18:30 ورزشگاه تختی آبادان

پیکان - فولاد ساعت 17:15 ورزشگاه تختی تهران

گهر زاگرس - نفت تهران ساعت 17:15 ورزشگاه انقلاب کرج

فجر سپاسی - تراکتورسازی ساعت 17:15 ورزشگاه دستغیب شیراز

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر