کد خبر: 6537 A

خسوس مدیر پروازی نیست؛

اگر بخواهیم با غرور پا به مسابقات جام‌جهانی بگذاریم لطمه خواهیم خورد. ما نباید دائما به دنبال مسائل غیر واقعی برویم.

رئیس کمیته فوتسال کشور گفت: ما باید دست به دست هم بدهیم تا به تیم ملی فوتسال کمک کنیم انشاالله در جام‌جهانی عملکرد قابل قبولی داشته باشد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، عباس ترابیان در نشست خبری این کمیته که در محل روابط عمومی فدراسیون فوتبال برگزار شد، با اشاره به رزومه کاری خسوس کاندلاس مدیرفنی جدید تیم ملی فوتسال اظهارکرد: خسوس نزدیک به 23 سال است در فوتسال فعالیت می‌کند و 5 عنوان قهرمانی لیگ برتر اسپانیا را در کارنامه دارد. همچنین 6 بار قهرمانی جام‌حذفی فوتسال اسپانیا شده و چندین عنوان قهرمانی اروپا و بین قاره‌ای را دارد. این مربی همچنین از پادشاه اسپانیا نشان لیاقت دریافت کرده و 4 بار نیز به عنوان مربی برتر فوتسال اسپانیا شناخته شده که اینها چکیده‌ای از سوابق خسوس است.

ترابیان با بیان اینکه هدف ما از حضور وی در ایران فقط کمک به تیم ملی بزرگسالان نیست، افزود: هدف ما این است که در همه رده‌ها از تجربیات وی استفاده کنیم. در همین دو - سه روز گذشته که وی به ایران آمده، اقدامات خوبی را انجام داده‌ایم. خسوس از تمرینات تیم ملی بانوان نیز بازدید کرده‌اند. تیم ملی امید ما سال آینده در بازی‌های داخل سالن شرکت خواهد کرد که خسوس این تیم را نیز زیر نظر خواهد داشت. طبق توافقاتی که با او داشته‌ایم تمامی مسابقات لیگ برتر را زیر نظر خواهد داشت و کلاس‌های زیادی را با مربیان لیگ برتری فوتسال برگزار خواهد کرد. به هر حال هدف ما پرورش بازیکنان تیم ملی در لیگ است و مربیان ما باید به علم روز فوتسال آگاهی داشته باشند تا بازیکنان خوبی را تربیت کنند. باید از تجربیات این مربی فوتسال تا مدت زمانی که در ایران است به نحو شایسته‌ای استفاده کنیم.

وی همچنین متذکر شد: قبل از حضور خسوس در ایران هماهنگی‌های لازم را با علی صانعی انجام دادیم و هدف‌گذاری‌ها انجام شده و این مربی با نظر خود صانعی به ایران آمد و بنابراین نظرات فنی‌اش را به صانعی ارائه می‌کند. ما از حضور او در ایران خوشحال هستیم.

ترابیان درخصوص لغو دیدار تدارکاتی تیم ملی در مقابل اوکراین گفت: این دومین بار است که آنها چنین کاری را انجام‌ می‌دهند که به هیچ‌وجه مورد تایید نیست. این حرکت ناپسند بود که البته آنها از ما عذرخواهی کردند ولی عذرخواهی آنها نمی‌تواند دردی را دوا کند. ما دیگر فرصتی نداریم تا یک بازی برای تیم ملی در حد اوکراین جایگزین کنیم. البته در تلاش هستیم یکی از تیم‌هایی که در جام‌جهانی حضور دارد را به ایران دعوت کنیم.

وی همچنین در ادامه افزود: با مسئولین تیم مصر هم مذاکراتی داشتیم که قرار شد 2 بازی تدارکاتی با آنها انجام بدهیم، اما طی چند روز اخیر به تماس‌های ما جواب درست و حسابی نمی‌دهند. در حال حاضر در تلاش هستیم تا بازی تدارکاتی با پرتغال داشته باشیم.

ترابیان درخصوص اینکه آیا خسوس مدیرفنی پروازی خواهد بود یا خیر، گفت: خیر، ما مدیر پروازی نداریم، چراکه ما برنامه‌های ویژه‌ای را برای خسوس تدارک دیده‌ایم و او در مدت زمان حضورش در ایران کارهای بسیاری را خواهد داشت تا به نوبت به آنها رسیدگی کند. مربیانی پروازی هستند که به آنها برنامه‌ای نداده‌‌اند ولی خسوس در مدت زمان حضورش در ایران کارهای بسیاری دارد که باید انجام دهد.

رئیس کمیته فوتسال درخصوص حضور کنابه بلژیکی به عنوان مدیرفنی فوتسال ایران در حدود 12 سال پیش گفت: کنابه الان به رحمت خدا رفته، اما در آن مقطع بنده وظایفم به مانند امروز مشخص نبود، ضمن اینکه ما تجربه الان را هم نداشتیم اما در حال حاضر شرح وظایف به خوبی مشخص است و ما می‌توانیم براساس آن امور را پیش ببریم.

ترابیان درخصوص پیش‌ بینی‌هایی که در مورد نتایج تیم ملی در فوتسال می‌شود، گفت: برخی از هم اکنون می‌گویند تیم ملی به راحتی جزو 4 تیم نهایی قرار می‌گیرد یا اول یا دوم می‌شویم و اگر غیر از این اتفاق بیفتد ما ناکام بوده‌ایم، در حالیکه اینطور نیست. همه تیم‌ها قوی هستند. پاراگوئه توانسته برزیل را شکست دهد و ما اگر از این مرحله صعود کنیم باید به دیدار این تیم برویم. تفسیر ما از رقیبان نباید با غرور باشد چراکه دیگر تیم آسانی نداریم و همه حریفان قابل احترام هستند. اگر بخواهیم با غرور پا به مسابقات جام‌جهانی بگذاریم لطمه خواهیم خورد. ما نباید دائما به دنبال مسائل غیر واقعی برویم این موضوع به فوتسال ضربه می‌زند.

وی همچنین در ادامه تاکید کرد: ما در ابتدا به دنبال ننزس بودیم، اما بعد از آنکه به توافق نرسیدیم خسوس را آوردیم اما اولویت اول ما او بود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر